Salı 22.09.2009 00:00

'Türkiye'de herkesin kardeşçe yaşamasını istiyoruz'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, ''Biz Türkiye'de herkesin dost ve kardeşçe yaşamasını istiyoruz. Bu nedenle demokratikleşme açılımını ortaya koyduk'' dedi.

ABONE OL
Hüseyin Tanrıverdi, Manisa'nın Kula ilçesinde partisinin bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada, bayramın kardeşlik ve sevgi demek olduğunu, ilçe teşkilatı ve vatandaşların bayramını kutladı. Türkiye'de herkesin dost ve kardeşçe yaşamasını istediklerini bildiren Tanrıverdi, şöyle devam etti:

''Bu nedenle de demokratikleşme açılımını ortaya koyduk. Bizler, bu noktada çok hassasız. Kimi siyasi partiler, barışın önünü tıkamak istiyor. Bunu demokratik görüş içinde hoş görüyoruz. Türkiye'nin bölünmez bütünlüğü olan, cumhuriyeti, bayrağımızı ve dilimizi tartıştırmadan, tartışmadan demokratikleşme istiyoruz. Demokrasinin de bir sınırı var. Tartışılmaz olanları tartıştırmayız.''

Sorunların çözümünün sevgi ve kardeşlik getirdiğini ifade eden Tanrıverdi, ''kafa karıştıranlara'' fırsat verilmemesi gerektiğini söyledi.

Hüseyin Tanrıverdi, ''Türkiye'nin demokratikleşmesini yıllardır ötelemişler. Biz bir an önce çözüm getirmeliyiz ki ileriye gidilsin'' dedi.

DİNLEMEK İSTERSENİZ
Mola vermenin tam zamanı!
Keremcem ile mini sohbet

https://www.sabah.com.tr