Bakanlar Bingöl'den ayrıldı

  1. Haberler
  2. Siyaset
Pazar 27.09.2009 15:45 ABONE OL
Bir dizi gezi ve incelemede bulunmak üzere Bingöl'e gelen Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu ile Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, programlarının ardından karayolu ile Elazığ'a hareket etti.

Sabah saatlerinde heyetle birlikte Bingöl Belediye Başkanlığı ve AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret eden bakanlar, daha sonra Bingöl Polisevi'nde düzenlenen koordinasyon toplantısına katıldı. Basına kapalı yapılan ve yaklaşık 2 saat süren toplantının ardından bir açıklama yapan Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Bingöl'ün acil ihtiyaçlarını ele aldıklarını ve bu ihtiyaçları gidermek üzere çalışma planı hazırladıklarını söyledi.

Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz ise Bingöl'de tespit edilen eksiklikleri Çevre ve Orman Bakanlığı ile müşterek yapacakları çalışmalar sonucunda gidereceklerini dile getirdi. Koordinasyon toplantısına Bingöl Valisi İrfan Balkanlıoğlu, AK Parti Bingöl milletvekilleri Yusuf Coşkun ve Kazım Ataoğlu, Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay, ilçe kaymakam ve belediye başkanları, AK Parti Bingöl İl Başkanı Cevdet Çalbay, yatırımcı kurumların bölge müdürleri ile daire müdürleri katıldı.

Polisevi'nde gerçekleşen toplantının ardından bir restoranda yemek yiyen bakanlar, daha sonra karayolu ile Elazığ'a hareket etti.

BUGÜN NELER OLDU