'Yeni bir şey söylemeli'

Baykal, "Görüşme olup olmayacağı mektup sonrasında belli olur" dedi

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Başbakan Tayyip Erdoğan ile görüşeceği iddiaları ile ilgili olarak, "Görüşüp görüşmeyeceğimiz mektup sonrasında belli olur" diyerek Erdoğan'ın tutumunu bekleyeceği mesajını verdi. Baykal, "Benim düşüncelerimi öğrenmek için zahmet etme, çünkü her gün dile getiriyoruz. Benimle görüşmek istiyorsan yeni bir şeyler söylemen lazım" sözleriyle de görüşme şartını ortaya koydu. CHP MYK'nın önceki günkü toplantısında Parti Sözcüsü Mustafa Özyürek ve Genel Sekreter Yardımcısı Algan Hacaloğlu'ndan "Başbakan Erdoğan'la görüşün" önerisi alan Baykal, SABAH'a şunları söyledi:
Mektupta kritik bir cümle var. "Sürece ilişkin gelinen noktayı aktarmak, görüş ve önerilerinizi almak üzere..." diyor. Sürecin geldiği noktayı zaten ben biliyorum. Görüştüklerinin pek çoğu ile biz de görüşüp fikirlerini soruyoruz. Benim düşüncemi dinlemene gerek yok, zahmet etme. Ben düşüncelerimi her gün söylüyorum, yığınla raporumuz var.
Senin yeni bir şey söylemen lazım. Benimle görüşmeye geliyorsan, "Bak ben böyle düşünüyorum. Bu konuyu seninle müzakere edelim" demen lazım. İki ayı geçti daha bir cümle ortaya koymadı.
Mektubumuzu başbakanınki gibi 21 gün bekletmeyiz. Belki Salı günü gönderilir.

BİZE ULAŞIN