'Benim aşkım gerçektir'

Başbakan Erdoğan, CHP lideri Deniz Baykal ile mektup trafiğini 'platonik aşk' olarak yorumlayan DP Genel Başkanı Cindoruk'a yanıt verdi: Ben pek platonik aşktan anlamam. Benim aşkım gerçek aşktır

Başbakan Erdoğan, demokratik açılım konusunda kararlı olduklarını bir kez daha yineledi. Erdoğan CHP lideri Baykal ile "mektup diplomasi" yürütmesini "platonik aşk" olarak yorumlayan DP lideri Hüsamettin Cindoruk'a ''Ben pek platonik aşktan anlamam. Benim aşkım gerçek aşktır" dedi. İşte Erdoğan mesajları:

İNKÂR POLİTİKALARI: Türkiye ilelebet bu sorunları görmezden gelemez. On yıllarca süren inkar ve ihmal politikalarının getirdiği yer ortadadır.
GEÇ KALDIK: Birileri çıkıp 'Niye bu kadar acele ediyorsunuz?' diyebilir. Aslında geç kaldık. Bu, on yılların sorunu. Terör diyorsan 30 yıl, diğer sorunlar diyorsan daha eskilere dayanıyor.
BAYKAL'IN YANITIYLA TAKVİM: Herhalde kendilerinden bugün yarın bir yazılı cevap gelecektir. Bu yazılı cevaba göre de bizler açılım sürecine yönelik olarak takvimimizi çalıştırmaya başlayacağız'.
CİNDORUK'A YANIT: Ben pek platonik aşktan anlamam. Benim aşkım gerçek aşktır ve bugüne kadar da hayatım benim hep böyle yaşanmıştır, böyle geçmiştir. Bundan daha da öte ifadeleri kullanmayı doğru bulmam. Platonik aşkı yaşayanlar zaten ülkeyi bu hale getirdiler.
HER KONUDA REFERANDUM OLMAZ: (Arınç'ın referandumla ilgili sözleri hatırlatılınca) Referanduma gitmenin de bir zemini oluşacak. Kaldı ki her konu referanduma götürülmez. Öyle konular vardır ki referanduma götürdüğünüz zaman, halka da saygısızlık yaparsınız. Diyelim ki özgürlükler, haklar konusu, hemen aklınıza referandum gelirse bu, kavramı kavramamış olmanın bir ifadesi olur. Halka saygısızlık olur. Bu onun yaradılıştan gelen hakkıdır. Yaşam özgürlüğünü inanç özgürlüğünü, düşünce özgürlüğünü referanduma sunabilir misiniz?

BU FURKAN'LA BAŞIM DERTTE: Başbakan Erdoğan Subayevleri'nde önünü kesip mantı yemeğe davet eden 13 yaşındaki Furkan Ursavaş'ın evine konuk oldu. Geçen yıl da aynı çocuğun evinde mantı yiyen Erdoğan "Bu Furkan'la başım dertte" dedi.

BİZE ULAŞIN