CHP'ye yeni mesaj: Telefonla görüşelim

Irak'a hareketinden önce Esenboğa Havalimanı'nda açıklamalarda bulunan Başbakan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın, demokratik açılımla ilgili görüşmenin kamerayla kaydedilmesi koşulu için, "Kamera konusu, vesaire zaten sizler gereğini yazıp çiziyorsunuz. Ben de çok şeyleri bu arada öğrenmiş oluyorum. Cevabımı verdiğimde zaten bu görüşmeyle ilgili, niteliği de ortada olacak. Belki de kendilerini bir telefonla da arayıp, görüşmemizin nasıl çok daha sağlıklı olabileceği hususunu telefonda bir tezekkür etmeyi de düşünüyorum" dedi. Erdoğan, Baykal ile görüşmenin tarihine ilişkin soruya da "Açıklayacağız'' yanıtını verdi.

BAYKAL'DAN JET YANIT: ZAHMETE KATLANMA
CHP lideri Deniz Baykal, Erdoğan'ın "Görüşme öncesi telefonla ararım ve tezekkür ederiz" sözlerine jet yanıt vererek teklifi geri çevirdi. Baykal "Başbakanın telefon açma zahmetine katlanması için bir neden yoktur" şeklinde konuştu. Baykal şunları söyledi: "Tezekkür olmaz. Telefon falan diyerek oraya buraya çekiştirmeye, süreci uzatmaya gerek yok. Teknoloji kullanılacak, kayıt yapılacak. Görüşme robot kamera ile yapılacak. Kameranın başında görevli olmayacak. Süreci güvenilir bir yönetmen götürecek. Görüşme sonrası hemen iki kopya alınacak, birisi bizde kalacak birisi de Başbakana verilecek. Şenol ATEŞ/ANKARA

MHP: 3G İLE GÖRÜŞSÜNLER

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural Başbakan ile CHP liderinin arasındaki polemikle ilgili "Başbakan 3G'yi de kullanabiliyor. Görüntülü telefonla haberleşebilirler. Tiwitter yapabilirler. 3G ile görüşsünler, Facebook'u kullansınlar. Kendi aralarında konuşsunlar" dedi.

BİZE ULAŞIN