Sarıgül'e büyük ilgi izdihama neden oldu

Türkiye Değişim Hareketi'nin Kocaeli merkezini açan Mustafa Sarıgül, "İnançlara saygılı laikliği savunuyoruz, Atatürk'ü siyaset malzemesi yapmayacağız" dedi

Yeni parti kurma çalışmalarını sürdüren Türkiye Değişim Hareketi'nin (TDH) Kocaeli merkezinin açılışını hareketin lideri Mustafa Sarıgül, dün dualarla yaptı. Sarıgül, binanın açılış töreninde izdihamdan ezilme tehlikesi geçirdi. İstanbul'dan konvoyla Kocaeli'ne gelen Sarıgül, Fazlıoğlu İş Hanı önündeki miting alanını dolduran kalabalığa seslendi ve "TDH'nin vagonları Kocaeli'den yola çıkacak ve iktidarın mührünü AK Parti'den teslim alacaktır" dedi. Sık sık AK Parti ve CHP'yi eleştiren Sarıgül, şöyle konuştu: "İktidar kurumlar, yargı, üniversiteler, girişimciler, emek ve alınteri ile kavgalı. İktidarın enerjisi tükenmiş. Muhalefet heyecansız, dermanı kalmamış. Muhalefet laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti'ni değil, kendi koltuğunu korumaya çalışıyor. Türkiye'nin en önemli meselelerinde bile bir araya gelemiyorlar. Türkiye yanıyor. Yurttaşların derdi başka, sizin derdiniz başka... Kişisel kaprislerinizi aşın. Aşmazsanız bu halk sizi de aşacak." Sarıgül, inanç özgürlüğünü ve inançlara saygılı laikliği savunduklarını ve inançları asla siyaset malzemesi yapmayacaklarını dile getirerek, "Atatürk'ü asla siyaset malzemesi yapmayacağız, yaptırmayacağız" dedi. Açılış için il binasına geçmek isteyen Sarıgül izdiham nedeniyle ezilme tehlikesi geçirdi ve zor anlar yaşadı. Korumalarla itişmelerin yaşandığı açılışta bazı vatandaşlarla basın mensupları da ezilme tehlikesi atlattı.

AÇILIŞI DUALAR EŞLİĞİNDE YAPTI
Liderliğini yaptığı Türkiye Değişim Hareketi'nin il merkezini açmak için Kocaeli'ne gelen Mustafa Sarıgül, yoğun bir ilgiyle karşılandı. Binanın açılışını dualarla yapan Sarıgül, açılışta oluşan izdiham nedeniyle ezilme tehlikesi atlattı ve zor anlar yaşadı.

BİZE ULAŞIN