Demirel: Türkiye'nin barışına yardım edecek her şey iyi karşılanmalı

  1. Haberler
  2. Siyaset
Çarşamba 21.10.2009 17:22 ABONE OL
9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, terör örgütü PKK üyelerinin teslim olmasıyla ilgili olarak, ''Türkiye'nin barışına, ülkenin huzuruna, sükununa yardım edecek her şeyin, herkes tarafından iyi karşılanması gerekir'' dedi.

Demirel, Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi tarafından İzmir'de düzenlenen, Türkiye 11. Enerji Kongresi ve Sergisine katılmak üzere Tepekule Kongre Merkezine geldi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile kongre sergisinin açılışını yaparak, öğlen yemeğine katılan Demirel, yemek sonrası gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Bir gazetecinin, ''Terör örgütü PKK üyelerinin teslim olmasıyla ilgili muhalefetin sert tepkileri bulunduğunu, bu konuda kendi görüşünün ne olduğunu'' sorması üzerine Demirel, ''Türkiye'nin barışına, ülkenin huzuruna, sükununa yardım edecek her şeyin, Türkiye'de herkes tarafından iyi karşılanması gerekir. İnşallah sonu iyi olur'' diye konuştu.

Demirel, ''Azerbaycan'ın Türkiye'ye tepkilerini nasıl değerlendirdiği'' yönündeki soruya da ''Türkiye, Azerbaycan'a zarar verecek hiç bir şey yapmaz. Azerbaycan, Türkiye'yi değerlendirmekte acele etmemeli. Azerbaycan, Türkiye'ye küsemez, Türkiye de Azerbaycan'a küsemez. Bunlar kardeş ülkelerdir. Birbirlerini anlamak durumundadırlar. Türkiye ne söylediyse, onu yapacaktır'' cevabını
verdi.

BUGÜN NELER OLDU