"Empati yapma sırası Kürtler'de"

  1. Haberler
  2. Siyaset
Cumartesi 24.10.2009 ABONE OL
DEMOKRATİK açılımın perde arkasındaki aktörlerinden biri olan Diyarbakır Milletvekili İhsan Arslan, yaşanan görüntüleri SABAH'a değerlendirdi.
KÜÇÜK SİYASET: DTP halen bu sürecin farkında değil. Küçük siyaset peşinde. Yapılanların Türkiye kamuoyu nezdindeki algısını hesaba katmıyorlar. DTP'nin legal bir örgüt olduğunu artık anlamalılar.
SOKAK GENÇLERE BIRAKILMAMALI: DTP sokağı gençlere bırakırsa kendisi de altından kalkamayacağı gelişmelerle karşılaşır. Süreç çok olumsuz etkilenir. DTP siyasi muhatap olarak üzerine düşeni yapmalıdır. Tek adres olması gerektiğinin farkında olmalıdır. Toplum hazmede hazmede bu süreci yaşamalıdır.
BİZ RİSKİ GÖZE ALDIK: DTP'nin yol haritası ne olursa olsun çıktığımız bu yola kimse engel oluşturamaz. Bize yardımcı olunması gerekiyor.
KAYBEDERLER: Eğer kısa vadede kazançlı çıkıldığını düşünüyorlarsa bu hesabı yapanlar bunun altında kalır ve kaybeder.
EMPATİ SIRASI: Düne kadar Türk kardeşlerimden empati bekliyorduk. Türk halkı buna yanıt verdi ve açılıma destek sundu. Ama artık empati sırası Kürtler'de. Ortaya çıkan görüntülerin diğer insanlar tarafından nasıl karşılanacağının hesabını yapmalılar.
BUGÜN NELER OLDU