"Şimdi teslimiyete karşı durma zamanı"

  1. Haberler
  2. Siyaset
Cumartesi 24.10.2009 17:30 ABONE OL
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''teslimiyete karşı durma, kardeşlikte buluşma ve geleceği paylaşma zamanı'' olduğunu ifade ederek, Türkiye'nin her yöresinden vatandaşları partisinin 8 Kasımda yapılacak kurultayına davet etti.

Bahçeli, partisinin 8 Kasım Pazar günü Ankara'da ''Sonsuza Kadar Var ol Türkiye'' temasıyla toplanacak 9. Olağan Büyük Kurultayı için davet mesajı yayımladı.

Mesajında, Cumhuriyet'in kuruluşunun 86. yılında ülkenin yine karanlık bir sürecin bütün sancılarını yaşadığını belirten Bahçeli, Sevr'de yarım kalarak kapanmamış tarihi emellerin Lozan ile hesaplaşmasının sürdüğünü iddia etti.

Türk milletinin, birliğine, varlığına ve geleceğine yönelik ''ayrışma ve bölünme tehdidi altında olduğunu'' savunan Bahçeli, bin yılda yoğrulmuş kardeşlik duygularının ''hükümet eliyle köreltilmek istendiğini'' öne sürdü.

Vatan, bayrak, millet, şahadet, gazilik gibi bütün kutsalların tahrip edildiğini savunan Bahçeli, mesajında şu görüşlere yer verdi:

''Böylesi bir vahim gidişin sonu kargaşa, çatışma, parçalanma ve yok oluştur. Milletimiz, dün emperyalizmin biçtiği kefeni akıl, iman, cesaret, kardeşlik ve süngü ile yırtmıştır. Bugün de küresel projelere teslim olmuş yönetimin sürüklediği uçurumun kenarından mutlaka dönecektir.
Son günlerde yurdumuzun her yerinden yükselen şuur ve heyecan bu uyanışın müjdesini vermektedir. Şimdi vatana, bayrağa, millete ve bunlar uğruna kendini feda eden evlatlarımıza sahip çıkma ve bu duruşu gösterme zamanıdır. Şimdi, teslimiyete karşı durma, kardeşlikte buluşma ve geleceği paylaşma zamanıdır.''

TARİHİ BİR GÖREVİN DÖNÜM NOKTASI

MHP'nin, milletinin bu heyecanını, duygularını, düşüncelerini ve inancını tüm dünyaya duyurmak, yüksek sesle haykırmak ve ''teslimiyetçilerin yüzüne çarpmak'' için hazırlıklarını tamamladığını belirten Bahçeli, partinin inançlı, kararlı ve şuurlu mensuplarının, yüreği Türk milleti için atan, kutlu vatan sevgisi ile çarpan, aziz şehitlerimizle sızlayan Türkiye'nin tamamını, köken, mezhep, yöre ayrımı yapmaksızın kucaklamak için yola çıktığını kaydetti. Bahçeli, ''Bin Yıllık Kardeşliği Yaşa ve Yaşat'' mesajıyla yurdun çeşitli yörelerinde, açık hava toplantıları yapacaklarını da bildirdi.

MHP'nin 9. Olağan Büyük Kurultayı'nın yalnızca siyasal kadroların tespiti olmayacağına işaret eden Bahçeli, aynı zamanda bin yıllık kardeşliğin yaşaması ve yaşatılması gibi tarihi bir görevin dönüm noktası ve seri toplantıların başlangıcı anlamını taşıyacağını belirtti. Bahçeli, mesajında şunları kaydetti:
''Türkiye'nin her yöresindeki aziz vatandaşlarımı, kardeşliğin yoğurduğu büyük Türk milletini, 8 Kasımda Ankara'da yapılacak olan Sonsuza Kadar Var Ol Türkiye 9. Olağan Büyük Kurultayımıza ve ardından yurdumuzun her yöresinde yapılacak olan 'Bin Yıllık Kardeşliği Yaşa ve Yaşat' açık hava toplantılarına şimdiden davet ediyorum.

Önümüzdeki dönem içinde yapılacak bu anlamlı buluşmaları, büyük Türk milletine gururla müjdeliyor, kurultayımızın devletimize, milletimize, partimize, demokrasimize, Türk ve İslam dünyasına ve insanlığa hayırlı olmasını Cenab-ı Allah'tan diliyorum.''

BUGÜN NELER OLDU