Meclis gündemine 29 Ekim arası

Geçen hafta Ermenistan'la imzalanan protokollerin TBMM'ye sunulması nedeniyle yoğun bir gündem yaşayan Meclis, bu hafta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı arası verecek. 26 Ekim Pazartesi günü Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda 2010 mali yılı bütçesinin sunumunu yapacak. Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaki bütçe maratonu ise 2 Kasım'da başlayacak.

TBMM, haftanın ilk mesai gününde 2010 mali yılı bütçesinin Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından Plan ve Bütçe Komisyonu'na sunulmasına sahne olacak. 26 Ekim Pazartesi günü yapılacak sunumda Bakan Şimşek, komisyon üyelerine bütçeye ilişkin bilgi verecek.

TBMM'de bütçe maratonu 2 Kasım Pazartesi günü başlayacak. Plan ve Bütçe komisyonundaki bütçe görüşmeleri 20 Kasım Cuma günü Maliye Bakanlığı bütçesinin görüşülmesi ile sona erecek. Bütçe daha sonra da Genel Kurul gündemine gelecek.

Meclis Genel Kurulu ise 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bu hafta çalışmayacak. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda ise Cumhurbaşkanı Abdullah Gül TBMM'de kutlamaları kabul edecek.
BİZE ULAŞIN