Bahçeli'den şartlı destek

  1. Haberler
  2. Siyaset
Çarşamba 29.10.2009 ABONE OL
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli "İrticayla Mücadele Eylem Planı" yla ilgili olarak hükümete, "Gündemi değiştirmek için kullanma, üzerine git. Destek vermeye hazırız" çağrısı yaptı. MHP'nin "Sonsuza Kadar Var Ol Türkiye" başlıkla 9'uncu Olağan Kongresi öncesinde yaptığı kamp sona erdi. Parti yöneticileri, milletvekilleri ve il başkanlarının katıldığı kampın ardından yazılı bir değerlendirme yapan Bahçeli, şu mesajları verdi:

'GEREĞİNİ YAP'
Demokrasiye yönelik tehditleri hukuken sonuçlandırmayan, üzerine gitmeyen, sorumluları ortaya çıkarmaktan ısrarla kaçınan AKP zihniyetinin, siyasete dışarıdan müdahale arayışlarını sakladığı sandıktan çıkarıp yeniden ısıtması gündem değiştirme vasıtasıdır. Eğer Başbakan, TSK bünyesinde olduğu iddia edilen demokrasiye ve siyasete müdahale hazırlıkları konusunda düşüncelerinde samimi ise, konunun vahametine ve ciddiyetine bağlı olarak adalet hızla işletilmeli ve hükümet bir an önce gereğini yapmalıdır. Siyasetin alternatifi mutlaka siyaset olmalı, kendinde güç ve akıl vehmedenlerin demokrasi dışı arayışları, kirli oyunları ve dayatmaları acilen soruşturulmalı ve sonuçlandırılmalıdır.
İmralı canisi ile kol kola giren Başbakan Türkiye'nin milli birliğinin temellerine ilk darbeyi Habur'da vurdu. 34 kişinin Türkiye'ye gelmesi ve sonrası yaşanan gelişmeler, Türk milletini derinden sarstı. AKP hükümetinin talimatıyla teröriste özel imtiyazlı uygulama yapılmış, terörü koruma içtihadı oluşturulmuş ve Kandil dokunulmazlığı getirilmiştir.

BUGÜN NELER OLDU