Bahçeli de Dersim tartışmasına girdi

Bahçeli, "Ayaklanmalar hükümet tarafından kutsandı; bastırmaya çalışan devlet aşağılandı" dedi

Çarşamba 18.11.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 18.11.2009
ABONE OL
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP'li Onur Öymen'in sözleriyle gündeme damgasını vuran Dersim olaylarıyla ilgili tartışmaya katıldı. Bahçeli, "Cumhuriyet döneminde ortaya çıkan ayaklanmaların hükümet tarafından kutsandığı, alkışlandığı, bunu haklı veya haksız yöntemlerle bastırmaya çalışan devlet gücünün ise aşağılandığı vahim bir manzara Türkiye'nin gözü önünde cereyan etti" dedi. Bahçeli şöyle dedi:

İSTİSMAR LİSTESİ
Hükümet, ülkemizi özel hayatların bile denetlendiği ve dinlendiği totaliter bir yapıya doğru hızla sürüklemektedir. Dinlemenin adalet dağıtan makamlara kadar ulaşmış olması ibret vericidir.
(AK Parti'nin 4 istismarı) 1- İçine düştüğü teslimiyete gerekçe oluşturmak için kurucu Genel Başkanımız Türkeş Bey'in anılarına gönderme yaparak partililerimizin aklını karıştırma çabaları. 2- PKK nakaratı olan barış çağırıcıları ile analar ağlamasın, ölümler son bulsun istismarı üzerine şekillenen vicdan sömürüsü. 3- Orhun Anıtları'nın yolunu yapma polemiği. Ancak buraya yapılacak müteahhitlik insanı milliyetçi yapmayacağı gibi, Akdamar Kilisesi'ni onarmak da müteahhidi Ermeni yapmayacaktır. 4- Şehitler üzerinden geçindiğimizi ve terör durursa tükeneceğimizi söyleyen ahlaksız yaklaşım. Erdoğan öfke nöbetine girmiş, edep ve adaba sığmayan çirkinlikler sergilemiştir. Türkiye şehit cenazelerinden tahrik olan bir Başbakan ayıbını yaşamaktadır.
Yıkım projesinin taşeronu olan Başbakan, muhalefete yönelttiği hayasız suçlamalarla Yüce Meclis'i lekelemiştir.