Arınç'tan muhalefete: Düşman değil rakibiz

"Korkulan sorunları çözmeye başladık" diyen Bülent Arınç, "Bugünün muhalefeti yarının iktidarı olabilir" hatırlatması yaparak "Birbirimizin düşmanı değil, rakibiyiz" dedi

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, partililerle bayramlaşmasında isim vermeden MHP'nin milliyetçiliğini sorguladı. ''Yıllardır görmezden gelinen, korkulan, el bile sürülmeyen, ihmal edilen toplumsal sorunları bir bir çözmeye başladık" diyen Arınç, ''Vatanını, milletini seven bir AK Parti var ve biliyor ki en iyi milliyetçilik, vatanı ve milleti için en güzel işleri yapmaktır'' dedi. Arınç, AK Parti Genel Merkezi'ndeki bayramlaşma törenine şu mesajları verdi:

ÖLÜMÜNE YIPRATMAK
Başkalarının cesaret edemediği meseleleri çözmek için millet iktidarımıza destek veriyor. Toplumsal bütünleşmeyi sağlayacak, terör belasından kurtaracak, daha huzurlu, daha bütünleşmiş bir Türkiye hayalimizi gerçekleştirmek için yola çıktık ve güçlü adımlar attık.
(MHP'ye) Kim ne derse desin, ülkesini, vatanını, milletini, bayrağını, devletin sevme noktasında AK Parti'nin yaptıkları, kendi programı ve teşkilatının durumu ortadadır. Kimse bunu başka türlü izah edemez. En iyi milliyetçilik, vatanı ve milleti için en güzel işleri yapmaktır. Sadece hamaset nutukları atmak değil, vakti boşa geçirmek değil, vatan millet Sakarya nutuklarıyla milletin kabaran duygularını tatmin etmek değil, milliyetçiliğin gereğini yapmaktır.
(Muhalefete) Birbirimizin düşmanı değil rakibiyiz. Bugünün iktidarı yarının muhalefeti, bugünün muhalefeti yarının iktidarı olabilir. Demokrasi zaten böyle bir şeydir. Birbirimizi ölümüne yıpratmak, birbirimizi düşman ilan etmek, birbirimizi vatan hainliğiyle suçlamak, yok edilmesi gereken çok kötü varlıklar olarak görmek, siyasi partilere, onların genel başkanlarına yakışmıyor. Birbirimizin düşmanı değiliz. O yüzden kötü bakışları, birbirimizi taşla sopayla karşılamayı bırakın. Gelin kucaklaşalım, düşüncelerimizle, projelerimizle birbirimize rakip olduğumuzu gösterelim.

BİZE ULAŞIN