'Başbakanın elimizden kaçması mümkün değil'

Pazar 29.11.2009
ABONE OL
MHPGenel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın kendisine küfrettiği iddialarıyla ilgili olarak "dudak okuma" incelemesi yaptıklarını hatırlatarak, "İnşallah bunun karşılığını bir ceza davasıyla verecektir. Sayın başbakanın elimizden kaçması mümkün değildir" dedi. MHP Genel Merkezi'nde dün Otağ Çadırı bölümünde partilileriyle bayramlaşan Bahçeli, gazetecilerin sorusu üzrine şu konuların altını çizdi:

'NİYET OKUMA KABİLİYETİ VAR'
Sayın Başbakan'ın 13 Kasım tarihinde MHP temsilcilerinin yaptığı konuşma sırasında bir şeyler mırıldandığı daha sonraki tespitlerle doğrulanmıştır. Ancak söylenenlerin neler olduğunun bir dudak okumasıyla, netleşmesinde yarar vardır. Başbakanın cuma çıkışı açıklamalarında bir cümle doğrudur. Bahçeli ve ekibi, niyet okumada oldukça kabiliyetlilerdir. MHP, kimin hangi niyette olduğunu, yüksek önsezisiyle fark ediyor ve milleti de bu manada uyarıyor. Başbakanın niyetinin ne olduğu açıktır. Türkiye'yi 36'ya bölmek, alt kimliklerle bir etnik çatışmayı sürdürmek. Partisi artık ak parti olmaktan çıkmıştır, bölen bir parti haline gelmiştir. Başbakan hayatında hiç küfür etmediğini, küfür etmeyi sevmediğini, böyle bir seviyeye düşmediğini söylemektedir. Bunu söyleyen Başbakan, devletin tüm yetkilerini kullanarak dudak okuma uzmanlarından bir heyet oluşturup, 'Ben orada, acaba ağzımdan neleri kaçırdım, hangi ruh halinde neleri söyledim?' diye bir inceleme yaptırmasında yarar vardır. Söyledikleri bizce malumdur. İnşallah bunun karşılığını bir ceza davasıyla verecektir. Sayın başbakanın elimizden kaçması mümkün değildir.
(Kafes operasyonu ve Danıştay'ın katsayı kararı) Basın mensupları yargının çalışmalarını sabırla beklemeli. Yargının kararları netleşmeden yorum yapma alışkanlığından vazgeçmeli.