Bahçeli'den Erdoğan'a: Geri dön

Salı 08.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 08.12.2009 12:49
ABONE OL
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın Tokat'ta 7 askerin şehit olduğu terör eylemiyle ilgili okyanus ötesinden yorum getirmek yerine terör konusunda kararlı bir duruş sergilemesi gerektiğini belirterek, "Meksika yolculuğundan vazgeçip Ankara'ya dönmesi daha hayırlı olur" dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin Meclis Grup Toplantısının ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. Başbakan Erdoğan'ın, Tokat'ta 7 askerin şehit olduğu olayla ilgili 'provokasyon' yorumunu yaptığının hatırlatılması üzerine Bahçeli, "Sayın Başbakan okyanus ötesinden yorum getirmesin. Terör üzerinde kararlı ve ciddi bir duruş sergilesin ve olayı kendilerinin de ifade ettiği gibi çok yönlü incelesin. Türkiye'de bazı konular üst üste gelmektedir ve Türkiye'yi çok büyük bir sürece sürüklemektedir. Meksika yolculuğundan vazgeçip Ankara'ya dönmesi daha hayırlı olur" şeklinde konuştu.

Bahçeli, 7 askerin şehit olduğu terör eyleminin, MHP'nin yüzde 50 oy aldığı Tokat'ta gerçekleştirildiği yönündeki yorumların hatırlatılması üzerine şunları söyledi:

"Bu tür yorumlar kadar çirkin, bu tür yorumlar kadar karıştırıcı, bu tür yorumlar kadar Türkiye'de çatışma yanlısı...Hangi basın mensubuysa şiddetle kınıyorum. Asıl yargılanması gereken o insanlardır diye düşünüyorum." Bahçeli, DTP Genel Başkan Yardımcısı Emine Ayna'nın, 'tabanımız dağa çıkın diyor' sözlerinin hatırlatılması üzerine ise, "Onların bileceği iş, onlara sorun" dedi.