Başkana silahlı saldırı!

Salı 08.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 08.12.2009 13:09
ABONE OL
Kilis Belediyesi'nde görevli bir işçi girdiği bunalım sonucu belediye içerisinde ateş açtı.

Edinilen bilgiye göre, Kilis Belediyesi'nde gece bekçisi olarak çalışan M.Y. (44), saat 10.45 sıralarında Belediyeye geldi.

Belediye Başkanı Mehmet Abdi Bulut ile görüşmek isteyen M.Y. Başkanın Encümen toplantısında olduğunu öğrenince bir el av tüfeği ile belediyede kapıya ateş açtı. Belediye Başkanı Mehmet Abdi Bulut'un yakın korumaları tarafından etkisiz hale getirilen M.Y. gözaltına alındı. Bir el silah patlaması üzerine İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı çok sayıda polis ekibi Kilis Belediyesi'ne geldi.

Belediye Başkanı Mehmet Abdi Bulut, yaptığı açıklamada, "Arkadaş bizim işçimiz. Ailevi problemi var tahminim, ondan kaynaklanan bir şey, eylem yapmaya geçmiş arkadaşlar gereğini yaptılar. Kendisini gözaltına aldılar. Olay bu, büyütülecek bir olay yok, belediyemize veya başkana yönelik bir olay yok. Silah belediyemize ait arkadaş su deposunda görevli, kendisine zimmetli silah" dedi. Olayın duyulmasından sonra AK Parti Kilis İl Başkanı Ahmet Salih Dal ile Yavuzlu Belediye Başkanı Mehmet Sakar, Belediye Başkanı Bulut'u ziyaret etti. M.Y.'nin 20 yıl önce bir gasp olayına karıştığı, maddi sorunları olduğu öğrenildi.