Evinin karşısına Türkan Saylan heykeli

Ergenekon Terör Örgütü kapsamında evi aranan ve ifadesi alınan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Türkan Saylan'ın Antalya'da Deniz Baykal'ın evinin karşısına heykeli dikildi.

Pazar 13.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazar 13.12.2009 16:44
ABONE OL
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından, Ergenekon Terör Örgütü kapsamında evine baskın yapılan ve ifadesi alınan Türkan saylanın heykeli dikildi. Atatürk Parkı'nda denize sıfır dikilen heykel Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Deniz Baykal'ın evinin de tam karşısında bulunuyor. Heykelin açılış töreninde konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Türkan Saylan'a haksızlık yapıldığını ifade etti.

Akaydın, "Hala ne olduğunu bilmediğimiz bir davanın sanığı konumuna sokuldu. Rahmetli annesinin kişiliği ve kimliğiyle ilgili yorumlar yapıldı. Bunlar çok büyük haksızlıklardır." diye konuştu. Konuşlarının ardından Türkan Saylan'ın doğumunu 74'üncü yıldönümü anısına pasta kesildi. Pastayı Başkan Akaydın ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nden burs alan öğrenciler kesti.

Deniz Baykal'ın evinin karşısında bulunan heykeli Mustafa Akaydın yaptı. Açılışın ardından bir süre heykelin önünde bekleyen Akaydın, hatıra fotoğrafı çektirdi. Açılış törenine gelen vatandaşlar da Türkan Saylan'ın heykeliyle hatıra fotoğrafı çektirdi.