Baykal: Virajı alamazlarsa durum çok vahim'

Salı 15.12.2009
Son Güncelleme: Salı 15.12.2009
ABONE OL
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "Hükümetin politikaları sonucu devleti aciz, sokağı, vatandaşı, bayrağı sahipsiz bir Türkiye olduk. İktidar bu tehlikeli istikametten kendini geri çekmelidir. " dedi. Baykal'ın mesajları şöyle:
Şiddetin, saldırganlığın dağ başlarından şehirlere, kentlere indiği, günlük yaşamın bir parçası haline geldiği bir Türkiye'deyiz.
Vatandaşın evlerinde Türk bayrağının yırtıldığı, can ve mal güvenliği kalmayan vatandaşın kendini korumaya çalıştığı, devleti aciz bıraktırılmış, sokağı, vatandaşı bayrağı sahipsiz bir Türkiye ile karşı karşıyayız.
Açılımın kardeş kavgasına sürüklediğini görmemek için bir insanın iktidar militanı olması yetmez. Aklını, mantığını, sağduyusunu kaybetmiş olması yetmez, vatanseverliğini de askıya alması gerekir.
Bütün bu olaylar demokrasiyi değil, iktidarın acizliğini gösteren bir tablodur. İktidar bu yolda yürümeye devam ederse, yani virajı alamazsa çok daha vahim sonuçlar alınacaktır.
Başbakan "İsrail'e deprem gibi cevap veririm" diyor. Biz deprem gibi cevabı Kandil'e ve PKK'ya da vermesini istiyoruz.
Gidilen istikamet iyi değil. Bir alarm çekmek istiyorum. İktidar derhal bu tehlikeli istikametten kendini geri çekmelidir. Baykal, Erdoğan'ın bütçe konuşmasını, "Çürüyen bir iktidardan Başbakan manzarası" sözleriyle değerendirdi.