'Türkiye cepheleşme sürecine girmiştir'

Salı 15.12.2009
Son Güncelleme: Salı 15.12.2009
ABONE OL
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yapay farklılıkların ayrıştırılması üzerinden siyaset yapıldığı bir dönem yaşandığını söyledi. Kutuplaşma ve ayrışmanın derinleştiğini ileri süren Bahçeli, "Etnik bölünmeyi amaçlayan etnik terör artmış, Türkiye cepheleşme sürecine girmiştir. İnsanlar dost ve arkadaş olarak gördükleri kişilerde kimlik sorgulamaya başlamışlardır. Yüzleşme adı altında milli tarihi karalama kampanyaları hız kazanmıştır" dedi. Toplumda tehlikeli bir gerilim ortamının ortaya çıktığını belirten Bahçeli, şunları söyledi:
Türk milletinin kendisine olan inancı zayıflatıldı. Küresel güçler böl, parçala yönet anlayışını dikte etmeye çalışıyor. Türk milleti bu mağduriyeti kabul edemez.
Ekonomik krizlerin ağır bir siyasi faturası olmuştur. Ülke çıkarına uygun düşmeyen, mantık dışı ekonomi politikalarıyla karşı karşıya kalınmıştır.
Evler, sokak araları çaresizliğe mahkum olmuş insanlarla doludur. Kendi iktidarı ile önceki dönemleri karşılaştıranların ekonomiye hangi noktaya getirdikleri ortadadır.