Ben değil ama ailem çok tedirgin

Cuma 25.12.2009
ABONE OL
AÇIKLAMAYA YORUM YOK: Emniyetimizin görevini iyi yapan bütün personelini candan kutluyorum. Her türlü ihbar en iyi şekilde değerlendirilmelidir. Çünkü burada karşılaştığımız olaydan çok daha kötüleri bir başkasının başına gelebilir. Bu bakımdan emniyetin herşeyi göze alarak çaba göstermesi gerekir. Genelkurmay, neden 4 gün bekledi, tatmin edici mi, değil. Herkes farklı bir şey düşünebilir. Ama ben bir siyasetçi olarak Silahlı Kuvvetler'in bu açıklamasına karşı herhangi bir yorum getirmek istemiyorum.
KORUMA ARTTI: ("Güvenlik önleminiz arttı mı? Tedirgin misiniz?" sorusuna) Arttı, bir polis daha eklendi. Üçtü dört oldu. Ailemde tedirginlik var. Zaten bu işlerin birinci amacı aileleri tedirgin etmektir.
SUÇ DUYURUSU: Arınç; "suç duyurusunda bulunmayı düşünüyor musunuz? şeklindeki soruya ise "Henüz bu safhada değil" yanıtını verdi.
MUHALEFET UTANÇ VERİCİ: Dilin kemiği yok. Bunların bir siyasetçi ağzından çıkmasından utanç duyuyorum. Bir 'geçmiş olsun' dileğinde bile bulunmadan meseleyi sulandırarak, meseleyi mizah konusu yapmaya çalışarak bu siyasetçiler ne yapmak istiyor, anlamakta zorluk çekiyorum. Bu mizah konusu bir olay değil. Siyasette hiç düz çizgisi olmamış, omurgasız hareket etmeyi meslek edinmiş insanların bu tür olay karşısında söyleyeceği budur. 'Bu iş safsatadır' diyen bir milletvekili var. Bu milletvekilinin tek bir görevi var. Genel Başkanı'nın talimatıyla Silivri'deki Ergenekon duruşmalarını takip etmek. Bir başkası Türkiye'de dürüstlüğün timsali haline getirilmeye çalışılırken, son olaylar sebebiyle üzerindeki makyajların tamamını kaybetmişti. O da 'mizahtır' diyor. Hele hele bir Genel Başkanı açıkça söylemedi ama içerden yansıyanlar doğruysa, meseleye 'Berlusconi sendromuyla' bakıyor. Bu tür olayları bir senaryo haline getirmenin ne kadar rezil ve ahlaksız bir iş olduğuna da inanlardan birisiyim. Maalesef kendi boyları kadar meseleye bakıp bunun ötesinde insanları küçültmeye çalışmak, belki bu olaydan çok daha vahim.