AK Partili İşbaşaran Disiplin Kurulu'nda

"Ankara Emniyeti'nde çeteler var" iddiasıyla gündeme oturan ve geçtiğimiz hafta trafik polisleriyle tartışan AK Parti Milletvekili İşbaşaran, partisi tarafından ihraç istemiyle Disiplin Kurulu'na sevk edildi

Cumartesi 26.12.2009
Son Güncelleme: Cumartesi 26.12.2009
ABONE OL
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Elazığ Milletvekili Feyzi İşbaşaran, tedbirli olarak kesin ihraç talebiyle Müşterek Disiplin Kurulu'na sevk edildi. AK Parti MYK üyelerini dün toplantıya çağıran Başbakan Erdoğan'ın, 2010 yılı mali bütçesiyle ilgili bir durum değerlendirme toplantısı yaptığı öğrenildi.

MYK'DA İZLENDİ

MYK'da daha sonra Elazığ Milletvekili Feyzi İşbaşaran'ın 20 Aralık'ta gece saatlerinde Ankara'nın Kavaklıdere bölgesinde uygulama yapan trafik polisleri ile arasında geçen olay, olayla ilgili ortaya koyduğu tutum ve davranışlar ile medyaya yaptığı açıklamaları ele alındı. İşbaşaran'ın, "Ankara Emniyeti'nde çeteler var. Ankara Emniyet Müdürü'nü uzaklaştırmak, Hükümet ile askerin arasını açmaya çalışıyorlar" iddialarının aksine Ankara Emniyeti tarafından dün basına dağıtılan, Başbakan Erdoğan'a ve AK Parti üst yönetimine gönderilen olay yeri görüntüleri izlendi. MYK'da yapılan değerlendirmeler sonucunda, tutum ve davranışları parti tüzüğü, programı ve grup iç yönetmeliğine aykırı bulunan Feyzi İşbaşaran'ın, tedbirli olarak kesin ihraç talebi ile parti Müşterek Disiplin Kurulu'na sevkine oybirliği ile karar verildi. Öte yandan Başbakan Erdoğan TBMM'deki makam odasında Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov'u kabul etti.