Başbakan'dan yeni yıl hediyesi

Çarşamba 30.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 30.12.2009 18:38
ABONE OL
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yılın son AKP MYK toplantısında Mehmet Akif Ersoy'un Safahat adlı eserinden şiir okudu. Başbakan'ın şiiri okurken, duygulandığı ve gözlerinin dolduğu öğrenildi.

Yılın son AKP MYK toplantısı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapıldı. Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek'in de katıldığı MYK toplantısında "Demokratik açılım süreci IMF ile ilgili gelişmeler, Meclis takvimi" ele alındı. Toplantıda demokratik açılım sürecine yılbaşından sonra hız verileceği ve İçişleri Bakanlığı'nın hazırladığı 4 ayrı yasa tasarısının da Ocak ayının ilk günlerinde Meclis'e sunulacağı ifade edildi.

MYK toplantısında AKP Grupbaşkanvekillerinin Meclis takvimini hazırlamak üzere 4 Ocak pazartesi günü bir toplantı yapmalarına karar verildi. Meclis Adalet Komisyonu'nda bekleyen ve kamuoyunda "taş atan çocuklar yasası" olarak bilinen yasa tasarısının da yeniden değerlendirilmesi kararlaştırıldı.

IMF GÖRÜŞMELERİ

Bu arada, Türkiye'nin istediği şartlar doğrultusunda önümüzdeki günlerde IMF anlaşma yapılacağı belirtildi. Rakam henüz belirtilmezken IMF'nin Türkiye'ye ucuz finans sağlayacağı ifade edildi.

BAŞBAKAN'IN EN SEVDİĞİ ŞİİR

Öte yandan Başbakan Erdoğan, MYK üyelerine özel deriyle kaplattığı Mehmet Akif Ersoy'un Safahat adlı eserini yeni yıl hediyesi olarak verdi. Herkesin kitabını ismine imzalayan Erdoğan, MYK üyelerine Mehmet Akif Ersoy'un Safahat'ın ilk sayfasında yer alan şiirini size okuyacağım, ben bunu çok seviyorum" diyerek şiirin "Ağlarım, ağlatamam; hissederim, söyleyemem/Dili yok kalbimin; ondan ne kadar bizarım/Oku; şayed sana bir hisli yürek lazımsa/Oku; zira onu yazdım, iki söz yazdımsa" dizelerini okurken duygulandığı ve gözlerinin dolduğu öğrenildi.