İşte Erdoğan'ın e-posta adresi

Çarşamba 30.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 30.12.2009 13:19
ABONE OL
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin ''Bilgisayarı Olmayan Kalmasın Projesi'' kapsamında düzenlenen bilgisayar dağıtım etkinliğine video konferans ile katıldı.

Başbakanlık Resmi Konutu'ndan törenin yapıldığı salona bağlanan Erdoğan, öğrencilere seslendi.
Başbakan Erdoğan, konuşmasının başında törene katılan öğrencileri, öğretmenleri ve katılımcıları sevgi ve saygıyla selamladı.

Ankara'dan öğrencileri gözlerinden öptüğünü ifade eden Erdoğan şunları kaydetti:
''Beş yılda 130 bin dizüstü bilgisayar dağıtılacak olması, nereden bakarsanız bakın büyük bir olaydır, büyük bir hizmettir. Umut verici, heyecan verici bir adımdır.Hepinizin bildiği gibi hükümet olarak yedi yıl boyunca eğitimi en önemli hizmet alanı olarak gördük ve eğitim sistemimizi güçlendirmek için tarihi nitelikte adımlar attık. Bizim iktidarımız döneminde bütçeden en fazla pay milli eğitime ayrıldı. Yedi yılda 133 bin yeni derslik inşa ettik. Öğrencilerimize kitapları ücretsiz olarak dağıttık. Okullarımıza 731 bin bilgisayar gönderdik. Türkiye genelinde 8 ve daha fazla dersliği olan her okulumuza olmak üzere tam 29 bin 428 bilişim teknolojisi sınıfı kurduk.''

Kocaeli'nin zeki öğrencilerinin, bilgisayarı en yararlı şekilde kullanacaklarına inandığını vurgulayan Erdoğan, öğrencileri eğitim imkanları bakımından en iyiyi, en güzeli ve en gelişmiş teknolojiyi fazlasıyla hak ettiklerini söyledi.

Gençleri en iyi şekilde hazırlamanın görevleri olduğunu belirten Erdoğan, geleceğin büyük Türkiye'sine eğitimli, birikimli ve donanımlı girmek için gençlerin de çok gayret sarf etmeleri gerektiğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

''Sevgili öğrenciler, sizlerden bir de isteğim var. Bilgisayarlarınızdan internete bağlandığınızda bana elektronik posta göndermenizi ve duygularınızı benimle paylaşmanızı sizden rica ediyorum. Benim elektronik posta adresim 'bimer@basbakanlik.gov.tr'.

Bu projeyi hayata geçiren Kocaeli Büyükşehir belediyemize, katkı ve destek veren tüm kuruluşlara ve şahıslara teşekkür ediyorum. Bu arada belediyemizden bir ricam daha var. Başlattığınız bir çalışmayı hızlandırarak devam ettirmenizi istiyorum. Bütün ilköğretim ve orta öğretim okullarında, bahçesi müsait olanlarda çok amaçlı spor salonları, kapalı spor salonları yapmanızı özellikle rica ediyorum. Bunun, hafta içi çocuklar, hafta sonunda da aileler için kullanılmasını özellikle rica ediyorum.'' Başbakan Erdoğan, öğrencilere, bilgisayarlarının hayırlı olmasını dileyerek, öğrencilerin yeni yıllarını da kutladı. Erdoğan, ''Yeni yılınızın başarılarla dolu olmasını diliyorum. Barış, kardeşlik yılı olmasını diliyorum'' dedi.