Erdoğan: Her şey yasal çerçevede yürütülüyor

Başbakan Erdoğan, Seferberlik Tetkik Kurulu'ndaki aramalarla ilgili tartışmalara değinirken, konunun abartılmasından yakındı

Perşembe 31.12.2009
Son Güncelleme: Perşembe 31.12.2009
ABONE OL

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, Özel Kuvvetler Komutanlığı Seferberlik Tetkik Kurulu'nda yapılan aramalarla ilgili tartışmalara değinirken, konunun abartılmasından yakındı. Türkiye'de kurumlararası herhangi bir çatışma bulunmadığının altını çizen Erdoğan, olur olmaz, doğru yanlış birçok iddianın ortada dolaşmasını eleştirdi. AK Parti yılın son MYK toplantısını dün yaptı. Toplantıda, parti ve hükümetin 2009 yılı icraatları ele alındı. Son bir haftadır kamuoyunun gündemini meşgul eden Seferberlik Tetkik Kurulu'ndaki aramalara değinen Erdoğan, soruşturmanın abartılmasından yakındı. Yargının incelediği konu olduğunu belirten Erdoğan, ortalıkta olur olmaz, doğru yanlış birçok iddianın dolaşmasını eleştirdi. Yapılan işlemin rutin olduğunu vurgulayan Erdoğan, Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğunu belirterek, her şeyin yasal çerçevede yürütüldüğüne işaret etti.

MYK ÜYELERİNİ UYARDI

Kurumlararası çatışma iddialarına da yanıt veren Erdoğan, böyle bir çatışmanın olmadığını, MYK toplantısında üzerine basa basa birkaç kez yineledi. Erdoğan, MYK üyelerine de herkesin dikkatli olması gerektiğini, süreci ve kurumları zora sokacak açıklamalardan kaçınılmasını istedi.

YENİ YIL SÜRPRİZİ

MYK toplantısında Başbakan Erdoğan, üyelere yeni yıl sürprizi yaptı. Erdoğan Mehmet Akif Ersoy'un 'Safahat' adlı eserinden şiir okudu ve MYK üyelerine Ersoy'un 'Safahat' kitabını tek tek imzalayarak dağıttı. Toplantıda önümüzdeki hafta grup toplantısının yapılması kararlaştırılırken, 2009 yılının AK Parti açısından nasıl geçtiğinin uzun bir müzakeresi yapıldı.