İşte Erdoğan'ın yılbaşı mekanı

Perşembe 31.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 31.12.2009 17:55
ABONE OL
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ailesiyle birlikte yeni yıl tatilini geçirmek üzere Antalya'ya geldi.
Başbakan Erdoğan ailesiyle birlikte 30 Aralık gecesi Antalya'ya geldi.

Antalya Hava Limanı'ndan sık sık tatil yaptığı Belek'teki Rixos Premium Otel'e yerleşen Başbakan Erdoğan'ın yeni yılı burada karşılayacağı öğrenildi.

*OTELDEN KARELER İÇİN TIKLAYINIZ...

Başbakan Erdoğan, adını Truva savaşının kahramanlarından alan Premium Otel'in Hektor isimli villasında kalıyor. Başbakan Erdoğan'ın ve ailesinin Antalya'dan hafta sonu ayrılacağı öğrenildi.

ERDOĞAN'IN YENİ YIL MESAJI
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Farklı değerleri bir arada yaşatan, farklılıkları zenginlik kabul eden bir millet olarak, birlik, beraberlik içerisinde, kardeşlik içerisinde, azim ve kararlılıkla geleceğe yürümeye devam edeceğiz'' dedi.

Başbakan Erdoğan, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

''Milletçe birlik ve beraberlik içerisinde, birbirimize kenetlenmiş, daha güçlü bir ülke olarak, geleceğe daha bir güvenle bakarak yeni bir yıla daha giriyoruz'' diyen Erdoğan, milletin sarsılmaz iradesi, adalet ve barış medeniyeti aşkıyla kısa zaman içinde hayata geçirilen büyük bir değişimin sevinç ve heyecanını yaşadığını belirtti.

Dünyada ve Türkiye'de önemli gelişmelerin ve değişimlerin yaşandığı bir yılın geride bırakıldığını ifade eden Erdoğan, şunları kaydetti:

''Türkiye olarak sağlam zemine sahip kazanımlar sayesinde, 2009 yılında dünyanın dev ekonomilerini derinden sarsan küresel ekonomik krizden en az etkilenen sayılı ülkelerden biri olduk. Yeni yıla bu büyük tecrübeyle, bu büyük güvenle giriyoruz.
Şimdiden müjdeler olsun ki 2010, Türkiye'nin krizin etkilerinden tamamen kurtulacağı, büyüme enerjimizin daha da artacağı bir yıl olacaktır. Türkiye'nin kalkınmasını kesintiye uğratmamaya, her alanda ülkemize yakışan gelişme seviyesini yakalamaya, büyük değişimi tamamlamaya kararlıyız.
Bugün, Cumhuriyetin çağdaşlaşma hedeflerine her zamankinden daha yakınız. Hiç şüphesiz Türkiye'nin yıldızı büyük dinamizmiyle yeni yılda daha da parlayacak ve bütün dünya ülkemizin, milletimizin başarılarını daha sık konuşacaktır.
Bölgemizde ve dünyada her geçen gün artan itibarımızı daha da yükseltirken mazlumdan yana, barışın ve adaletin sesi olmaya devam edeceğiz.''

''AZİM VE KARARLILIKLA GELECEĞE YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ''
Başbakan Erdoğan, yeni yıla girerken aynı zamanda, ''Zulme ve ihanete karşı adaletin, ahde vefanın ve kardeşliğin evrensel anlamıyla yüklü Kerbela'nın yaşandığı'' Muharrem ayının da idrak edildiğini anımsatarak, ''Farklı değerleri bir arada yaşatan, farklılıkları zenginlik kabul eden bir millet olarak, birlik, beraberlik içerisinde, kardeşlik içerisinde, azim ve kararlılıkla geleceğe yürümeye devam edeceğiz'' dedi.
Mesajında ''Aynı topraklar üzerinde, aynı bayrak altında, ortak bir kaderi paylaşarak, el ele, omuz omuza, gönül gönüle, geleceği birlikte inşa edeceğiz'' ifadelerini kullanan Erdoğan, şöyle devam etti:

''Umudumuz büyük, hayalimiz büyük, ulaşmaya kararlı olduğumuz hedefimiz büyük. Onun için bu büyük değişim sürecini, yaşanan bu sevinci, bu heyecanı her dem yeni, her dem diri, her dem canlı tutacağız.
Kardeşliğimizi bozmak isteyenlere asla fırsat vermeyeceğiz. İnanıyorum ki daha büyük sevinçler, daha büyük heyecanlar yaşayacak, Türkiye'yi çok daha aydınlık yarınlara hep birlikte taşıyacak, nice yeni güzel yıllara birlikte kavuşacağız.
Yunus Emre'nin dediği gibi 'Her dem yeni doğarız / Bizden kim usanası.' Bu duygularla yeni yılınızı kutluyor, ülkemiz, milletimiz ve bütün insanlık için huzur ve barış dolu aydınlık bir gelecek temenni ediyor, tüm vatandaşlarımızı sevgiyle selamlıyorum.''