"Sosyal devlet olmak için her şeyi yapıyoruz"

Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, ''Hükümet olarak sosyal devlet olmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Çünkü bizim insanımız her şeyin en iyisini hak ediyor'' dedi.

Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesine yaptığı ziyarette, huzurevinde yaşlılarla bir araya geldi. Çorlu Huzurevi yetkilileriyle bir süre görüşen Kavaf, huzurevindeki yaşlıları iyi durumda gördüğünü söyledi. Sosyal devlet olmanın yardıma muhtaç olanlara el uzatmaktan geçtiğine dikkati çeken Kavaf, şöyle konuştu:

''Hükümet olarak sosyal devlet olmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Çünkü bizim insanımız her şeyin en iyisini hak ediyor. Siz yaşlılarımızın tamamı, bu ülke için değişik şekillerde bir şeyler yaparak ülkenin kalkınmasına mutlak faydalı olmuşsunuzdur. Bundan sonra da sizlerin söylemleri ve tecrübelerinize ihtiyacımız var. Çorlu Huzurevi'ni iyi buldum. Burada yaşlılarımız gayet rahat görünüyor.''

''TEŞKİLATTAN GELEN BİR BAKANIM''

Devlet Bakanı Kavaf, Çorlu Huzurevi'ndeki ziyaretinin ardından AK Parti Çorlu İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Burada partililer ile görüşen Kavaf, şunları kaydetti:

''Ben teşkilattan gelen bir bakanım. Teşkilatçılık çok önemlidir. 2002 yılındaki seçimde adaylığım sonrasında sayın Genel Başkanımız tarafından teşkilatlandırmadan sorumlu bir göreve getirildim. 81 ilde 850 ilçede teşkilatlarımızı kurduk. 5 yıl boyunca teşkilatçılık görevimi sürdürdüm. Bu benim için hem öğrenme hem de öğretme süreci oldu. Siyasetin okulları kitapları da olsa en iyi öğrenildiği yer teşkilatlar. Bu nedenle de teşkilattaki tecrübe çok önemlidir. Teşkilatta çalışan insanların emeği gönüllü olarak çalıştıkları için çok kutsaldır. Teşkilat varsa parti vardır, teşkilat yoksa parti de yoktur.''
BİZE ULAŞIN