Bugün bedel ödeme sırası AKP'ye geldi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kendilerinin geçmişte seçime gitmekten kaçmadığını hatırlatarak "Bedel ödeme sırası AKP'de" dedi. Bahçeli, dünkü grup toplantısında erken seçim çağrısını yineledi ve şu mesajları verdi:
Başbakan 'seçimler zamanında yapılacak' dese de yorgun, yılmış, yıpranmış, inandırıcılığını kaybetmiş bir hükümetin devamı mümkün görünmüyor. Gelişmeler AKP'nin seçime mecbur kalacağını işaret ediyor. Milletin iradesine karşı direnme yalnızca despot yönetimlerin başvuracağı sığınma halidir. 'Teyyo Pehlivan' benzetmesiyle aslında kendi siyasi duruşunu özetleyen Başbakan, sandıkla arkasına baka baka gidecektir.
57'nci hükümetin ortağı olan partimiz milletin iradesine başvurmaktan bedeli ne olursa olsun kaçınmadı. Bugün Türkiye'nin şartları 2002'ye göre çok daha ağırlaştı. Şimdi bedel ödeme sırası AKP'de. Milletimiz bu ilkesiz kadroları gönderecek ve MHP'yi iktidar yapacak.
MHP'nin muhterem mensuplarına ve ülkücü gençliğe seslenmek istiyorum. Milliyetçi Hareket, tahrikler ne kadar ağır olursa olsun sokaktan uzak duracak, oynanmak istenen oyunu bozacaktır.
BİZE ULAŞIN