Haber turu...

"Arınç'ın dengi Zahid Akman"
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki 'düello' polemiği büyüyor. Kılıçdaroğlu, kendisi için "Dengim değil" diyen Arınç'a, "Arınç'ın dengi Zahid Akman'dır. Başbakan'ın arkasında beklediği, kendisinin önünde eğilip büküldüğü, sözünü geçiremediği Zahid Akman kendisinin dengidir" yanıtını verdi.

MHP'li Nalcı son anda kurtardı
Meclis Anayasa Komisyonu, milletvekili seçildikten sonda KÖYDES projesi kapsamında ihale alan ortağı olduğu şirketteki müdürlük görevini sürdüren MHP Tekirdağ Milletvekili Kemalettin Nalcı'nın durumunu ele aldı. Nalcı'nın, kısa bir süre önce müdürlük görevini bıraktığı için vekilliğinin düşürülmesine gerek olmadığı görüşü benimsendi. Tekirdağ Valiliği TBMM'ye bir yazı gönderip, Nalcı'nın ortağı ve genel müdürü olduğu Tekirdağ'da bir şirkette Ağustos 2009'a kadar görevini sürdürdüğüne dikkat çekmişti.

Cevizoğlu partisini bıraktı
DSP'den ayrılan Rahşan Ecevit'in kurduğu Demokratik Sol Halk Partisi'nin (DSHP) Genel Başkanı Hulki Cevizoğlu ve 4 parti yöneticisi istifa etti. Cevizoğlu, yaptığı açıklamada şöyle dedi: "5 Aralık 2009'da seçildiğim DSHP Genel Başkanlığı görevi dahil, tüm üyelik ve görevlerimden, yönetim anlayışındaki farklılıklar nedeniyle istifa ediyorum.''

Baydemir'in yurtdışına çıkışı yasak
KCK soruşturması kapsamında ifade veren Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'e 'adli kontrol' çerçevesinde yurtdışına çıkış yasağı konuldu. Adliyedeki ifadesinde Baydemir'e "KCK'nın baskısıyla Başbakan'ı karşılamaktan geri döndüğü" iddiası soruldu. Baydemir soruyu şöyle yanıtladı: "Genel Başkan Yardımcım Kamuran Yüksek beni telefonla arıyor ve 'seni bekliyoruz' diyor. Ben de 'Havaalanındayım, uçakta rötar var' diyorum. Bu diyalog, KCK talimatına dönüşmüş."
BİZE ULAŞIN