AK Parti'den 30 soruda 'açılım'

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla hazırlanan "Soruları ve Cevaplarıyla Demokratik Açılım Süreci" başlıklı kitapçık AK Parti il örgütlerine dün dağıtıldı. 30 soru ve yanıttan oluşan kitapçıkta,bazı sorular şöyle:
Suç işlemeyen örgüt mensupları dağdan inince güvende olacak mıyız? Bu insanların eli silahlı birer terörist olarak dağlarda olmaları mı iyi, silahı bırakıp ailelerinin yanlarına dönmeleri mi iyi?
Silah bırakan örgüt üyelerine iş, para ve konut verilecek mi? Hayır. Hükümet, hiçbir terör örgütü mensubuna maddi menfaatler karşılığında silah bırakma teklifinde bulunmamıştır, bulunmayacaktır.
Dağdan inenler suç işlerse ne olacak? Dağdan inmek kimseye dokunulmazlık kazandırmaz. Silahları bırakıp normal hayata döndükleri zaman suça bulaşırlarsa herhangi bir vatandaş hangi muameleye tabi ise onlar da aynı muameleye tabi tutulur.
Açılım sonunda referandum olacak mı? Hayır. Çünkü temel hak ve özgürlükler referandum konusu olamaz.
Evlatlarımızı boşuna mı şehit verdik? Bugünkü birlik ve beraberliğimizi şehitlerimizin ve gazilerimizin varlığına borçluyuz. Eğer bu ülkede terör örgütünün çabalarına rağmen Türk-Kürt çatışması olmamışsa bu konuda şehitlerimize ve gazilerimize çok şey borçluyuz. Şehitlerimizin ruhu, ülkede daha fazla şehit verilmesiyle, daha fazla ölüm yaşanmasıyla değil tam tersine ölümlerin ve gözyaşının
durmasıyla şad olacaktır.

MEMECAN ÇİZİMLERİ
KİTAPTA, Başbakan Erdoğan'ın Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ve askerlerle çekilmiş fotoğraflarına yer veriliyor. Kitapçıkta ayrıca Salih Memecan'ın SABAH'ta yayımlanan 16 karikatürü de bulunuyor.

BİZE ULAŞIN