'Tekel eylemini bitirin'

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, özlük hakları nedeniyle günlerdir Ankara'da eylem yapan Tekel işçilerine "Muhalefetin bu çirkin oyununa gelmeyin, eylemlerinizi sona erdirin" çağrısı yaptı.
Tekgıda-İş Genel Başkanı Mustafa Türkel'in "Gerekirse hükümet deviririz'' sözlerine "Sen avucunu yalarsın, avucunu" yanıtını veren Erdoğan, "Devletin hazinesinde sadece sizin değil, 72 milyon vatandaşımızın hakkı var" diyerek şu ifadeleri kullandı:
Bu ülke, bu devlet ayda Tekel işçilerine 40 trilyon maaş ödüyor ve biz bu maaşla en az 3-4 kat işçiyi istihdam edebiliriz. Ama devlet artık bu işlerden çekilecek.
Tekel işçilerimize sesleniyorum: O yanınıza gelip gidenler, bizim sevdiğimiz kadar sizi sevmiyorlar. Onlar, onların istismarını yapıyorlar.
(Tekgıda-İş'in Başkanı Mustafa Türkel'in "Genel grev kararı alırsak hükümet devrilir" sözlerine) Sen avucunu yalarsın, avucunu.
Neyi deviriyorsun sen? Bunlar ülkeyi kendilerinden ibaret zannediyorlar. AK Parti 15 milyon seçmeninin oyunu alarak iş başına geldi. Senin kaç tane üyen var, ne ile konuşuyorsun?
Önce haddini bil. Haddini bil ve bizi söylemeyi düşünmediğimiz ifadeleri kullanmaya mecbur etmesinler.

BİZE ULAŞIN