Kirli planlara prim vermeyeceğiz

Balyoz harekâtına gönderme yapan Erdoğan: Çetelere prim vermeyeceğiz. Kar, bora, fırtına sükûn bulacak, evelallah ve durmadan yolumuza devam edeceğiz

Pazar 24.01.2010
Son Güncelleme: Cumartesi 23.01.2010
ABONE OL
Başbakan Erdoğan, Elmadağ rampalarının açılış töreninde isim vermeden Balyoz planına değinerek "Çetelere, mafyalara, çeşitli kirli planlara asla prim vermeyeceğiz" dedi. Ankara-Kırıkkale yolu Elmadağ rampaları, dün Başbakan Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle dün açıldı. Zaman zaman kar yağışı altında yapılan açılışta konuşan Erdoğan şunları söyledi: ''Sizin gönülleriniz çok sıcak. Bunu hissediyorum zaten. Bizi izlemeye devam edin. Milli birlik ve kardeşlik projemizi, demokratik açılım sürecimizi, bu kardeşliğin gönül bağlarıyla birbirine bağladığımız, 780 bin kilometrekarelik vatan topraklarında, 72 milyon tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak aramıza fitne, fesat sokmak isteyenlere fırsat vermeden, birbirimizi 'Yaradılanı severiz, yaradandan ötürü' anlayışıyla sevmek suretiyle yolumuza devam edeceğiz. Çetelere, mafyalara, çeşitli kirli planlara asla prim vermeyeceğiz.'' Erdoğan, demokratik açılım çalışmalarına devam edecekleri mesajını verirken, "Milli birlik ve kardeşlik projemizde, demokratik açılım sürecimizde aramıza nifak sokulmasına izin vermeden yolumuza devam edeceğiz."

'YOL MEDENİYETTİR'
Millete hizmette hiçbir engel tanımadıklarını belirten Erdoğan, siyasi gündeme de gönderme yaptığı konuşmasına şöyle devam etti: ''Kar, bora, fırtına, sükun bulacak evelallah ve durmadan bizler yolumuza devam edeceğiz. Hiçbir mazeretin arkasına sığınmıyoruz. Dikkatinizi çekiyorum Türkiye genelinde, sadece 7 yılda 11 bin 337 kilometre yol inşa ettik. Bu rakam tek başına bir şeyi ifade etmeyebilir. Ama bakın, biz geldiğimizde 2002 sonunda, Türkiye'nin toplam bölünmüş yol uzunluğu 79 senede 6 bin 101 kilometre idi. Biz 7 senede, 11 bin 400 kilometre yaptık. Şu anda Türkiye'nin bir ucundan öbür ucuna konforlu, emniyetli, kaliteli şekilde seyahat etmek mümkün hale geldi. Yol medeniyettir. Yolunuz yoksa 'Ben medeniyim' diyemezsiniz. Bu yollar medeniyetin ifadesidir."

"KURDELEYİ KİM KESTİ?"
Erdoğan Elmadağ rampasının açılış töreninde, sonar makası eline alıp kesmek için hazırlık yaparken kurdelenin kazara kesildiğini gördü ve "Kim kesti" diye sordu. Korumalar kesilen kurdeleyi aldı. Kurdelenin kalan kısmı iki tarafından gerilerek Erdoğan'ın kesmesi sağlandı.