'Meydanı boş bırakmayız'

Başbakan Tayyip Erdoğan 2010 yılının ilk Ulusa Sesleniş konuşmasında, isim vermeden darbe iddialarına değinerek, "Karanlık düşüncelerin, doymak bilmez ihtirasların, çağdışı zihniyetlerin bu ülkenin çocuklarının geleceğini karartmasına asla ve asla izin vermeyeceğiz" dedi. Erdoğan şu mesajları verdi:

YILMAYACAĞIZ:
Hiçbir zorluktan yılmayacak, önümüze çıkartılan engelleri yine milletimizin büyük desteğiyle aşacağız. Karanlık düşüncelerin, doymak bilmez ihtirasların, çağdışı zihniyetlerin bu ülkenin çocuklarının geleceğini karartmasına asla ve asla izin vermeyeceğiz. Bugüne kadar bu ülkenin medeniyet aşkını köreltenlere, gelişme hızını kesenlere meydanı boş bırakmayacağız.

OLİGARŞİK VESAYET: Kim bu ülkede hukuk yok zannediyorsa, kim istediği gibi davranabileceğini, kanunsuz girişimlerini çeşitli kılıflara büründürerek meşrulaştırabileceğini zannediyorsa bilsin ki artık o devirler geçti. Bu ülkede hukuk karşısında herkes eşittir, kimse hukukun üzerinde değildir, kimse kanunlarca çizilmiş sınırlardan muaf değildir. Biz çocuklarımıza umutla dolu bir Türkiye bırakmak istiyoruz. Bu ülkenin insanları bir daha oligarşik vesayet altında yaşamasın, ülkelerinin gidişatına milletimiz karar versin istiyoruz.

ÇAVUŞOĞLU İLK: Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Başkanlığı'na ilk kez bir Türk, çok değerli bir arkadaşımız, Mevlüt Çavuşoğlu seçildi. Bu, aynı zamanda ilk kez Doğu Avrupa'dan bir ülke temsilcisinin başkan olması anlamını taşıyor. Ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum.

BİZE ULAŞIN