Şampiyonluğa inanmayan gelmesin!

Ümraniye'de gece yarısı kısa bir toplantı yapan Denizli'nin sözleri ağırdı: "F.Bahçe maçında şampiyonluğa inanan bir takımı sahada görmedim. Salı sabahı (bugün) karşımda şampiyonluğa inanan bir ekip istiyorum."..

Salı 05.05.2009
ABONE OL
Süper Lig'e veda etmeye hazırlanan Hacettepe'nin G.Saray'ı yenmesinin ardından G.Antep'in de Sivas'ı devirmesi Beşiktaş'ın önüne tarihi bir fırsat getirmişti. Ancak kendi evinde beklenmedik bir yenilgi alarak taraftarını hayal kırıklığına uğratan Beşiktaş'ta teknik direktör Mustafa Denizli'nin maçtan sonra Ümraniye'de takımına yaptığı 5 dakika süren zirvede sözleri ağırdı: "F.Bahçe maçında şampiyonluğa inanan bir takımı sahada görmedim. Salı günü sabahı (bugün) karşımda şampiyonluğa inanan bir ekibi görmek istiyorum." Hafta başından bu yana takımını derbinin stresinden uzak tutmaya çalışan Denizli, Pazar günü 16:00'da F.Bahçe'nin maç kadrosunu futbolcularına anlattı. Gökhan Gönül 'ün stoper oynayacağının altını çizerek futbolcularına neler yapmaları gerektiğini söyledi. G.Antep-Sivas maçının izlenmesini yaşaklamasına rağmen oyuncular sonucu merak ediyorlardı. Sivas'ın yenildiği haberi maç biter bitmez Ümraniye'de yayıldı. Ve maça gelirken herkes mutluydu.

OTOBÜSTE DERİN SESSİZLİK
Ama Beşiktaş, İnönü'de beklenmedik bir F.Bahçe'yle karşılaştı. Devre arasında istediğini veremeyen futbolcularına karşı kibardı Denizli: "Gönül ve Yasin'i hataya zorlayın. Maçı çevirebilir, kazanabiliriz." Maç bittiğinde güvendiği dağlara kar yağan deneyimli hoca soyunma odasında ve otobüste konuşmadı. Basın toplantısında verilmeyen penaltı ve Gökhan'a yapılan faulün üzerinde bile durmadı. "Çok ciddi bir tramva geçirdik" derken şampiyonluk umudunun altını çizdi. Otobüste TV açılmazken, tam bir sessizlik yaşandı; Ümraniye'ye kadar...

YEMEK BİLE YEMEDİLER
Ümraniye'ye varılınca, takım hazırlanan yemeğe geçti. Sessizlik her yeri sarsmıştı. Bir çok futbolcu yemeği çorbayla geçiştirdi. Ardından toplantı odasına geçildi. Herkes çıt bile çıkarmadan Denizli'nin ne söyleyeceğini merak ediyordu. Bazı maçlarda ses tonunu yükselten Mustafa Hoca bu sefer 5 dakikalık ses tonu düşük ama söylediklerinin ağırlığı büyük bir konuşma yaptı. Hiç kimseden değil bir cevap, tık sesi bile duyulmuyordu. Hata yapan futbolcularına tek tek değinmemeyi tercih eden Denizli, "Takım olarak çok kötüydük, beklemediğim bir futbol ve hesaplamadığım bir sonuç. Bu takım maçı kazanmayı istemedi. Çok büyük bir avantajı kaybettik. Büyük bir fırsatı teptik. Maçta şampiyonluğa inanan bir takım görmedim. Yarın (dün) izin veriyorum. Gidin kendinizi dinleyin, kafanızı toplayın. Salı günü idmanda burada şampiyonluğa inanan bir takım görmek istiyorum. Şampiyonluğa inanarak gelin. Salı daha moralli ve daha inançlı geldiğinizde, maçı ve hatalarınızı konuşuruz" diyerek noktayı koydu.