"Teknik direktör arayışımız sürüyor"

Turkcell Süper Lig'de 3. sırada yer alan Trabzonspor'da, kulüp futbol şube sorumlusu İhsan Alioğlu, ligde önlerinde bulunan iki basamaktan bir tanesine ulaşmak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Salı 05.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 05.05.2009 15:33
ABONE OL
Bordo-mavili takımın antrenmanında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Alioğlu, bu yıl değişken ve sonuçlar açısından çok sürprizlere açık bir lig yaşandığını belirterek, ''Biz ilk yarıyı averajla ikinci bitirdik. Akabinde beklentilere cevap vermeyecek neticeler aldık. Camia demorileze oldu. Şimdi tekrar tabelanın tepesindeki takımların puan kaybetmesiyle beraber yeni bir gündem oluştu. Ama bizim hedefimiz belliydi, ligi en iyi yerde bitirmek. Ama bu üst sıra zirve olursa tabii ki çok mutlu olacağız'' dedi.

Ligde önlerinde bulunan iki takımın puan yitirmesiyle bu takımlara yaklaştıklarını ifade eden Alioğlu, ''Bu, bizi heyecanlandırıyor. Her şeyden önce bulunduğumuz konumu muhafaza etmek istiyoruz. Ama önümüzdeki iki basamaktan bir tanesine ulaşmak için elimizden geleni yapacağız. Bu konuda öncelikli olan önümüzdeki Kocaelispor maçını kazanmaktır'' diye konuştu.

Alioğlu, bunun için Kocaelispor maçına çok iyi hazırlanmaları gerektiğini belirterek, şöyle devam etti:
''Cumartesi günü gayemiz iyi bir futbolla Kocaelispor'u mağlup etmek olacak. Havuz sisteminin değişmesi ligdeki mücadeleye katkı sağladı. Buradaki her takım her maçı hangi durumda olursa olsun kazanmak için oynuyor. Çünkü ekonomik hedefler söz konusu. Kocaelispor'un durumu camiasının heyecanını azaltacaktır. O da tribün baskısını bizim lehimize etkileyecektir. Ancak futbolcular sahada ellerinden geleni yapacaklardır. Biz güçsüz bir Kocaelispor beklemiyoruz.''

TEKNİK DİREKTÖR ARAYIŞLARI

Teknik direktör Ersun Yanal'ın istifasının ardından teknik adam arayışı konusunda bir sıkıntıya girmediklerini kaydeden Alioğlu, şöyle devam etti:

''Trabzonspor'un, Anadolu'nun köklü ve kurumsallaşmış takımlarından olduğu için bu konuda iki eli kanda olmadı. Kendi değerlerimizle beraber teknik manada takımı yönetmeye devam ediyoruz. Sezon sonuna kadar da böyle devam edecek. Teknik direktörlük sadece bir futbol takımını kurmak değil çok yönlü bir sosyal davranış biçimi. Bunun için Trabzonspor gibi etkin bir camiaya layık bir teknik adamın takıma adapte edilmesi gerekiyor. Arayışlarımızı sürdürüyoruz. Camianın görüşlerini alıyoruz ama son sözü yönetim söyleyecektir. Yaptığımız icraat herkesi memnun etmelidir. Zamanımız ne çok dar ne çok fazla. Ama en kısa süre içerisinde isabetli bir isimle bu eksikliği gidereceğiz.''

Alioğlu, teknik adamın yerli veya yabancı olup olmayacağı konusundaki bir soruya ise, ''Biz yerli mi yabancı mı olacağını yeri geldiği zaman camiayla paylaşırız. Şu anda bu konuda kesin bir yol haritamız belli olmadı. Trabzonspor, isim belirlenmedi henüz ama kendine yakışan bir teknik adamı mutlaka adapte eder'' diye konuştu.

KADRO DEĞİŞİMİ

Alioğlu, yeni bir takım kurduklarını ve kısa sürede bir uyum aşamasından geçtiklerini belirterek, ''Biz transferde ismi geçen oyuncularda dahil hiç birini kaybetmek istemiyoruz. Ancak teknik kadronun raporu doğrultusunda değişim olabilir. Ama biz gelecek yıl geçen yıl yaşadığımız yoğunlukta bir değişim yaşamayacağız. Birkaç transfer de yapacağız. Takımımız uyum aşamasından sonra, teknik uyumu da sağlanırsa çok iyi bir takım olacağımızı düşünüyorum'' diye konuştu.