100 km koşsan ne fayda!

Denizli, derbinin analizini SABAH'a yaptı: "Biz 100, F.Bahçe 70 kilometre koşmuş. 30 km fazla koşmuşsun neye yarar. Az koşalım ama kazanalım. Lider olsaydık Sivas moralmen sarsılırdı, hatta yıkılırdı."

Çarşamba 06.05.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 06.05.2009
ABONE OL
Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, F.Bahçe maçı sonrası ilk kez SABAH'akonuştu. Şampiyonluk şanslarını, futbolcularıyla yaptığı toplantının detayları da dahil başarılı teknik adam bir çok soruya yanıt verdi. Maçlardan önce kafasında sanal müsabakalar yaptığını bildiğimiz Denizli'ye "İnönü'de neler oldu. Bu sonuç sürpriz mi?" sorusunu yönelttiğimizde, "Sonuç benim için de sürpriz oldu. Sivas yenilince önemli bir fırsat ayağımıza gelmişti. F.Bahçe maçından önce Ankara programını yapmıştık ve hesaplarımızda Başkent'e lider olarak gitmek vardı. 3 kez maçı tekrar tekrar izledim. Takımımı tanıyamadım. Normal bir sonuç değil. Çok üzüldüm" yanıtını verdi. Denizli'ye "Hocam sorun nerede?" dediğimizde ise şu yanıtı aldık: "İstatistikleri çıkarttım. Biz totalde 100 kilometre koşmuşuz, F.Bahçe 70. Ortada 30 kilometre fazla koşan bir takım var. Ama 100 km koşmuşsun, 30 km fazla koşmuşsun neye yarar! Az koşalım ama kazanalım. Bire bir oyuncularımı değerlendirmediğimi herkes bilir ama sahada 'paslaşma' sorunu vardı. Topu kontrol etmesi, pas yapması gereken, inisiyatif alması gereken güvendiğimiz oyuncular sahada kötüydü. Bir iki kişi kötü olur anlarım ama bu kadar çok oyuncunun aynı anda kötü olmasına kızdım."

"SİVAS'I AYAĞA KALDIRDIK!"
Rakipleri Sivas'ı da Denizli'ye sorduk. Beşiktaş Teknik Direktörü, "F.Bahçe maçını kazanıp liderlik koltuğunu otursaydık Sivas moralman sarsılırdı, hatta yıkılırdı. Bundan sonra oynadığı her maç daha zor geçerdi. Bu sonuç Sivas'ı yeniden ayağa kaldırdı. Burada önemi olan bizim toparlanmamız ve ayakta kalabilmemiz. F.Bahçe karşısında önemli bir fırsatı kaybettik. Bu ligde her şey olabilir. Bu fırsatlar daha gelir ve çok şey değişir. Ben geride kalan 4 maçı kazandığımızda şampiyonluğa ulaşacağımıza inanıyorum." "Futbolcuların durumu nasıl? Konuşmalarından sonra bir sinerji aldınız mı? sorusuna Denizli, "Bir gün iznin ardından Ümraniye'yeki ilk idmanda sorumluluklarının bilincinde ve şampiyonluğa inanan bir takım gördüm. Yarınki (bugün) idmanı bu yüzden basına açtım. Futbolcuların F.Bahçe maçının izlerini sildiğini ve şampiyonluğu ne kadar istediklerini siz de göreceksiniz."

Sonuna kadar varım
Denizli, oyuncularıyla F.Bahçe maçı sonrası Ümraniye'de yaptığı ve SABAH'ındün okuyucularına duyurduğu önemli toplantı için de, "Benim yaptığım işte ne kadar iddialı olduğumu herkes bilir. Ben inanıyorum ve takımımın da buna inanmasını istiyorum. Maçtan sonra futbolcularımla yaptığım özel toplantıda iki şey söyledim; F.Bahçe maçında takım olarak şampiyonluğa inanmış bir ekip göremedim. Salı günü buraya şampiyonluğa inanmış bir takım görmek istiyorum. Şampiyonluk inancımı göstermek için de '4 maçı kazanırsak şampiyon olacağımıza inanıyorum. 4 maçı kazanıp olamazsak ben sezon sonu antrenörlük mesleğini bırakırım. Siz de Salı günü buraya şampiyonluğa inanarak gelin' dedim. Bu Beşiktaş'tan ayrılacağım ya da antrenörlüğü bırakacağım anlamında değil hırsımı, iddiamı göstermek ve bunu futbolcularıma aşılamak için yaptığım özel bir motivasyon konuşmasıydı. Yanlış anlaşılmaması için de kamuoyuna açıklama yaptım ve 'Sonuna kadar varım' dedim" yorumunu yaptı