Polat seyretti

Uluç: Bu sene şampiyonluk G.Saray'a defalarca hediye edildi.Polat, her defasında ikramı geri çevirdi

Çarşamba 06.05.2009 00:00
ABONE OL
Usta kalem Hıncal Uluç; Galatasaray Başkanı Adnan Polat'ı eleştirdi.

Uluç "Bu sene şampiyonluk G.Saray'a defalarca hediye edildi. Ancak Adnan Polat, yanlışlarıyla her defasında ikramı geri çevirdi" dedi.

Hıncal Uluç, Fotomaç Gazetesi'nde Bülent Can ile yaptığı söyleşide şunları dile getirdi;

Galatasaray aldığı başarısız sonuçlara Hacettepe karşısında bir yenisini ekledi. Korkmaz, oyuncu tercih ve değişiklikleriyle yine maça damgasını vurdu. Sarı-kırmızılı takımda artık film tamamen koptu' diyebilir miyiz?

Bülent Korkmaz'ı artık konuşmaya gerek yok. Ben daha ilk maçının ardından her şeyi açık ve net bir şekilde söyledim. Bülent'in teknik direktör olmasını destekleyenlerden biriydim. Ama bu maçta gördüm ki Bülent Korkmaz'ın futbolun f'sinden haberi yok. Yönetim onu görevden almalı. Yönetim almasa bile eğer Bülent'te gerçekten bir efsanevi Galatasaraylılık varsa Adnan Polat'a gidip 'Başkanım ben bu taşın altına elimi soktum ama kaldıramam ben bu taşı. Bunu anladım, bırakıyorum' demesi lazımdı. Ne Bülent onu yaptı, ne de Adnan başka bir şey yaptı. Beşiktaş yenilgisinden sonra Galatasaray'ın şampiyonluğu nasıl kaçırdığını bir kere daha gördük. Skibbe felaketine rağmen Galatasaray bugün doğru dürüst bir hoca bulabilseydi, bugün liderdi. Bülent'in hovardaca puan kaybetmesine Polat seyirci kaldı. Hakikaten bilmiyor Bülent. Bilmediğini de bilmiyor işin kötü tarafı. Ama Polat'ın eleştirileri dikkate aldığı yok. Galatasaray'a bu sene şampiyonluk defalarca hediye edildi. Her defansında Adnan Polat'ın yanlışlarıyla kaybedildi. Onun için Bülent'i konuşmamak lazım. Konuşulacak kişi Galatasaray'ın başkanıdır. Her şeyin sorumlusu o!.. Şampiyonluğu kaybeden Galatasaray'ı bu hale düşüren kişi Adnan Polat'tır. Adnan Polat bunu kabul eder, aklını başına devşirirse gelecek sene şampiyonluğa oynayan bir Galatasaray yapabilir. Aklını başına devşirmezse o zaman yine bunları yaşamaya devam eder. Artık Bülent Korkmaz'ı, Adnan Sezgin'i ya da şunu bunu konuşma devri geçti artık. Galatasaray'da sorun başkanda!..

_'Olağanüstü kongre toplamak için çalışmalar yapıldığı' yönünde haberler çıkmaya başladı. Kim gelecek?

Bir olağanüstü kongre için bir grubun, bir liderin bildirilmesi lazım. Kimse yok ortada. Galatasaray için en makul ihtimal Adnan Polat'ın aklını başına devşirmesi. Çünkü Adnan Polat geçmişte gayet başarılı futbol yöneticiliği yaptı. Adnan Polat'ın bu işi başarabileceğini ben biliyorum ama bir şekilde ipleri Adnan Sezgin'e kaptırdı. Ve yine çok garip bir şekilde Adnan Sezgin'den kopamadı, onu sırtından atamadı ve bu noktaya geldik.

_Hacettepe maçı sonunda başta Hasan Şaş olmak üzere Polat ve Sezgin'e büyük tepki vardı. Laptop fırlatmaya kadar vardı protestolar!..

Taraftarın yaptığı çok ayıp. Fevkalade ahlaksız, fevkalade çirkin bir hareket. Sonra öğreniyorum ki alkollülermiş. Kafayı çekerek beklemişler orada. Bunlar taraftar falan değil!.. Ben zaten başından beri söylüyorum. Türkiye'de hiçbir kulübün taraftarı yok. Herkes kendini eğlendirmeye bakıyor. Hasan Şaş'a kalkan el kırılır. Hasan Şaş, telefonu atan adama Galatasaraylılığı öğretir. Bülent Korkmaz'ın en büyük yanlışı Hasan Şaş'ı 80. dakikada oyuna sokmak değil, ilk 11'de sahaya sürmemek. Hasan Şaş bu takımda lider vasıflı tek futbolcu. Uzun bir sakatlıktan çıktı ama her hafta diğerine göre daha başarılı olduğunu da gösteriyor. Ama Bülent Korkmaz, Yaser'i oynatmak için Hasan Şaş'la başlamıyor. Ne varsa Yaser'de!.. Adnan Polat'ın Adnan Sezgin'i var, Bülent Korkmaz'ın da Yaser'i var.

YUH DERLER ADAMA

Türkiye'nin kanatları en iyi kullanan takımıyken Galatasaray'ı kanatsız hale getirdi. Hacettepe önünde sahaya çıkan takımda Kewell da orta sahanın göbeğinde oynuyor. Lincoln orta sahanın göbeğinde oynuyor, Yaser orta sahada oynuyor. Baros zaten santrfor o da ortada. Ortada 4 adam var, kanattan top getirecek adam yok. 'Yuh' derler adama!.. Senin elinde Hasan Şaş gibi, Kewell gibi iki tane adam varken, bu ikisini sağa ve sola koyarsın, rakip savunmayı yayarsın ve ortada oynayan adamlara da meydanı açarsın; Lincoln'e, Yaser'e ve Baros'a. Hayır herkesi ortaya yığıp Hacettepe'nin işini kolaylaştırmanın peşinde. Ondan sonra da vatandaş Hasan Şaş'a kızıyor, utanmadan.

_Sivas ligde 7 maç sonra yenilgiyle tanıştı. Uygun'un "Şampiyon biziz, birinci kim bilmiyorum" açıklamasının ardından yenilginin gelmesi ilginçti. Uygun her hafta yeni bir sözle medyanın karşısına çıkıyor. Bülent Uygun ne dediğini bilmiyor. Onun lafları üzerinde fazla yorum yapmak istemiyorum. Bülent Uygun ortalığı karıştırmaya uğraşıyor. Her manaya çekilecek laflar ediyor ve ondan sonra da futbolcusu, "Gaziantep niye hırslı oynadı, anlamadım!" diye televizyona açıklama yapıyor. _Yanal ile yollarını ayıran Trabzon, Kayseri galibiyetiyle potaya girdi. Beşiktaş ve Sivas'ın Galatasaray başta olmak üzere zorlu maçları var. Trabzon aradan sıyrılabilir mi!.. Türkiye'de futbol o kadar düzeysiz ki her takım her şeyi yapabilir. Trabzon'un Kayseri'ye 4 gol atması, Ersun Yanal'ın gidişiyle doğan değişikliğin sonucuyla değil. Ersun kalsaydı belki 6 tane atarlardı. Ne Kayseri'nin oynadığı futbol belli, ne Trabzon'un oynadığı futbol belli. Ne Beşiktaş'ın, ne Fenerbahçe'nin, ne Sivas'ın, ne Gaziantep'in, ne Büyükşehir'in oynadığı futbolun ne olduğu belli. Her takım, her hafta başka türlü oynayabiliyor. O zaman da ortaya her türlü sonuç çıkabiliyor. Haftaya Kayseri ile Trabzon oynasa, Kayseri 4 atabilir, Trabzon'a.