Fener'de Quaresma harekatı

Fenerbahçe yönetimi, Ricardo Quaresma'yı transfer etmek için harekata geçti.

Perşembe 07.05.2009 00:00
ABONE OL
Fenerbahçe, sezon sonunda göndereceği Aragones'in yerine Paris Saint Germain'in hocası Paul Le Guen'le anlaşırken, Fransız teknik adamın pazarlık aşamasında göz kamaştıran bir istekte bulunduğu öğrenildi. Le Guen'in Fenerbahçeli yöneticilerle yaptığı görüşmede, öncelikle yetki ve transferler üzerinde durduğu, parayı ise ikinci plana attığı belirtildi.

Fransız çalıştırıcının, sarı-lacivertli yöneticilere, "Transfer konusu elbette kulübün maddi gücüne bağlı ancak ben özellikle bir ismin mutlaka alınmasını istiyorum. Bu futbolcu Ricardo Quaresma. İnter ve Chelsea ondan yararlanamıyor ama eğer benim takımımda olursa müthiş işler yapar" dediği bildirildi. Yöneticilerin Quaresma ismini duyunca önce şaşkınlık yaşadığı daha sonra ise başkan Aziz Yıldırım'la telefon görüşmesi yaparak Le Guen'e şu karşılığı verdikleri kaydedildi:

"Quaresma'yı transfer etmek hiç kolay değil, bunu siz de biliyorsunuz. Ancak şundan emin olun; onu almak için tüm koşulları zorlayacağız. Bizim için para sorun değil, futbolcunun kabul etmesi önemli." Fenerbahçe şimdi Quaresma için İnter'le masaya oturmaya hazırlanıyor. Bu sezon başında Porto'dan İnter'e gelen ancak forma şansı bulamayınca devre arasında Chelsea'ye kiralanan 26 yaşındaki Quaresma sezon sonunda İnter'e dönecek. İtalyan kulübü, Quaresma'yı satmak istiyor.