"Yanal'ın gidişinden etkilenmedik"

Perşembe 07.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 07.05.2009 16:16
ABONE OL
Trabzonspor'un orta alan oyuncusu Selçuk İnan, kalan 4 maçlarını kazanmaları halinde ligi şampiyon olarak tamamlayabileceklerini söyledi.

Selçuk İnan, bordo-mavili kulübün internet sitesinde yaptığı açıklamada, sezon başında kendilerine Avrupa Kupaları'na katılmayı hedef olarak koyduklarını belirterek, ''Aldığımız sonuçlar bizi şampiyonluk hedefine sürükledi. Şimdi de olmayacak diye bir şey yok. Liderle 4, ikinciyle aramızda 3 puan fark var. Önümüzde 4 maç bulunuyor. Hepsini kazanırsak ligi şampiyon olarak da tamamlayabiliriz'' dedi.

Her takımın iniş çıkış yaşayabileceğini ifade eden Selçuk, ''Fenerbahçe ve Galatasaray da hedeflerinden uzak kaldı. Ben kendimizi başarılı görüyorum. Liderle aramızda fazla puan farkı yok. Ayrıca sezon başındaki hedefimizi yakalamış durumdayız'' diye konuştu. Kendisini iyi hissettiğini dile getiren Selçuk, şu ana kadar 30 maçta görev aldığını, bundan böyle oynayıp oynamayacağını da her zaman olduğu gibi teknik heyetin belirleyeceğini kaydederek, şöyle devam etti:

''Görev aldığım her maçta elimden geleni ortaya koyuyorum. Gerek ben gerekse arkadaşlarımız, kötü oynasak da mücadeleden kaçmıyoruz. Aldığım parayı hak ederek kazanıyorum. Elimden geleni sahaya yansıtıyorum. Form düşüklüğünü her futbolcu yaşar, ama ben profesyonel anlamda işimi yapmaya çalışıyorum. Tam anlamıyla kendimi gösteremedim. Daha önce ofansif oynuyordum. Şimdi ise defansif görev yapıyor, ön libero olarak oynuyorum. Bu zamana kadar skor anlamında yaptığım katkı bence normaldi. Diğer ön liberolarla karşılaştırıldığında öne çıktığım da söylenebilir. Kendimden performans anlamında fazla memnun değilim. Ancak bu sezon yeni bir takım kuruldu. Benim için yeni bir şehir, yeni bir heyecan. Buna alışmak gerekiyor. İleride daha iyi olacağımı biliyorum.''

BÜYÜK TAKIMDAYIM

Kulübüyle 2 yıllık daha sözleşmesi bulunduğuna da dikkat çeken Selçuk, ''Ben buraya şampiyonluk yaşamaya geldim. Trabzonspor, büyük bir takım. Başka bir takıma gitmek gibi bir hedefim yok. Burada başarılı olmak istiyorum. Önümüzdeki 2 yıl içinde hedeflerimize ulaşacağımızı düşünüyorum'' dedi.

Kocaelispor maçını kazanmak istediklerini belirten Selçuk, ''Türkiye'de artık her maç zor. Tüm takımlar onuruyla mücadele ediyor. Dolayısıyla Kocaeli deplasmanında bizi zor bir maç bekliyor. Kayserispor karşısında aldığımız galibiyet moralimizin ve inancımızın yükselmesini sağladı. Ne olursa olsun bu maçtan da galip ayrılmak istiyoruz'' diye konuştu.

YANAL'IN GİDİŞİ


Selçuk, teknik heyet değişikliğinin her takımda yaşanabilecek bir durum olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti: ''Takımı Ersun Yanal kurdu, ancak sözleşmeler teknik direktörle değil kulüple yapılır. Elbette onun gidişi hepimizi üzdü, ama bundan etkilenmedik. Çünkü biz profesyonel futbolcularız. Paramızı kulüp ödüyor. Herkes gelip geçici, kulüp ise kalıcıdır. Bu bilinçle hareket ediyoruz. Geçen hafta yaşadığım hastalık nedeniyle son 3 antrenmana katılamadım. Gribal enfeksiyon geçirdim. Bu süreçte sağlık kurulumuz tarafından serum tedavisi uygulandı. Kötü durumdaydım, yorgundum, ama Ahmet hocayla görüşerek görev verilmesi halinde Kayserispor maçında oynayabileceğimi söyledim. Ancak kendisi daha büyük sorun yaşamamak adına olsa gerek beni kadroya almadı.'' Buna karşın oynamamasının farklı yorumlara neden olduğunu anlatan Selçuk, sözlerini şöyle tamamladı:

''Bunların arasında eski futbolcu ağabeyimiz Serdar Bali'nin 'Ben onun hasta olduğuna inanmıyorum. Ersun Yanal'ın gidişine üzüldü ve kulübe tepki gösteriyor. Bence o yüzden oynamıyor' şeklindeki sözleri beni çok etkiledi. Bugüne kadar gerek onun gerekse de diğer yorumcuların benimle veya takımla ilgili değerlendirmelerine hiçbir şey demedim. Bu onların işidir. Ama karakterime ve adamlığıma da asla laf söyletmem. Serdar ağabeyin yaptığı bu değerlendirme beni son derece üzmüştür. Bu konuda çok hassasım. Beni tanımadan, bilmeden, böyle yorumlar yapılmasını doğru bulmuyorum. Böyle konular araştırılarak kamuoyuna aktarılır. Bilgi almadan insanlar akıllarına geleni söylerse toplum da yanlış yönlendirilir. Umarım bir daha böyle bir durumla ne ben ne de arkadaşlarım karşılaşırız.''