"Hedefimiz, sezonu iyi bir yerde tamamlamak"

Şener, hedeflerinin kalan tüm maçları kazanıp sezonu iyi bir yerde tamamlamak olduğunu bildirdi.

Cuma 08.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 08.05.2009 11:30
ABONE OL
Şener, Trabzonspor Dergisi'nin mayıs ayı sayısındaki yazısında, ge&&çen ayın son d&&öneminde sezona birlikte başladıkları teknik direkt&&ör Ersun Yanal ile yollarını ayırmak zorunda kaldıklarını belirtti.
Karşılıklı g&&ör&&üşerek aldıkları bu kararda y&&önetim olarak hareket noktalarının Yanal'ın daha fazla yıpranmasını engellemek olduğunu ifade eden Şener, ş&&öyle devam etti:

''Futbolda saha sonu&&çlarının &&önemi hepimizin malumudur. Zirvedeki takımların bir&&çoğu saha sonu&&çlarına bağlı olarak teknik direkt&&ör değişikliğine gidebilirler. Maalesef alınan olumsuz skorlar insanların moralini bozabiliyor. Bu durum takımı ve seyirciyi de etkiliyor. Elbette bu tarz kararları vermek &&çok da kolay değil. Ersun Yanal ile gerek g&&örev yaptığı s&&üre i&&çerisinde gerekse de ayrılırken son derece medeni bir birlikteliğimiz oldu. Kendisine şahsım ve y&&önetim kurulum adına bundan sonraki yaşamında başarılar diliyorum.''

Şener, teknik direkt&&ör arayışı konusunda aceleci davranmayacaklarına dikkati &&çekerek, ''G&&öreve getireceğimiz teknik adam Trabzonspor'un kriterlerini ve ağırlığını kaldıracak d&&üzeyde olmalı. Şampiyonluk tecr&&übesi elbette &&önemli bir kriter. Oyuncuyken şampiyonluk yaşaması, teknik adamlık d&&öneminde belli başarılara imza atması futbolcularımıza tecr&&übelerini aktarması a&&çısından faydalı olabilir'' ifadelerini kullandı.

Y&&önetim kurulu olarak sezon sonunda hedeflerinin kadrolarını korumak olduğunu vurgulayan Şener, şunları kaydetti:

''Yapacağımız bir iki takviyeyle takımı g&&ü&&çlendireceğiz. Kadromuzdaki oyuncuların bonservis bedellerini &&ödedik. Değerli bir oyuncu yapısına sahibiz. Ligin geride kalan haftaları i&&çin g&&örev verdiğimiz, bizim &&çocuğumuz Ahmet &&Özen'e fazlasıyla g&&üveniyoruz. Hedefimiz oynayacağımız m&&üsabakaların tamamını kazanıp sezonu iyi bir yerde tamamlamak. Bunu başarabileceğimize de y&&ürekten inanıyoruz.''