TURKCELL İMSAKİYE
TURKCELL İLE RAMAZAN

"Hedefimiz, sezonu iyi bir yerde tamamlamak"

Şener, hedeflerinin kalan tüm maçları kazanıp sezonu iyi bir yerde tamamlamak olduğunu bildirdi.

Şener, Trabzonspor Dergisi'nin mayıs ayı sayısındaki yazısında, ge&&çen ayın son d&&öneminde sezona birlikte başladıkları teknik direkt&&ör Ersun Yanal ile yollarını ayırmak zorunda kaldıklarını belirtti.
Karşılıklı g&&ör&&üşerek aldıkları bu kararda y&&önetim olarak hareket noktalarının Yanal'ın daha fazla yıpranmasını engellemek olduğunu ifade eden Şener, ş&&öyle devam etti:

''Futbolda saha sonu&&çlarının &&önemi hepimizin malumudur. Zirvedeki takımların bir&&çoğu saha sonu&&çlarına bağlı olarak teknik direkt&&ör değişikliğine gidebilirler. Maalesef alınan olumsuz skorlar insanların moralini bozabiliyor. Bu durum takımı ve seyirciyi de etkiliyor. Elbette bu tarz kararları vermek &&çok da kolay değil. Ersun Yanal ile gerek g&&örev yaptığı s&&üre i&&çerisinde gerekse de ayrılırken son derece medeni bir birlikteliğimiz oldu. Kendisine şahsım ve y&&önetim kurulum adına bundan sonraki yaşamında başarılar diliyorum.''

Şener, teknik direkt&&ör arayışı konusunda aceleci davranmayacaklarına dikkati &&çekerek, ''G&&öreve getireceğimiz teknik adam Trabzonspor'un kriterlerini ve ağırlığını kaldıracak d&&üzeyde olmalı. Şampiyonluk tecr&&übesi elbette &&önemli bir kriter. Oyuncuyken şampiyonluk yaşaması, teknik adamlık d&&öneminde belli başarılara imza atması futbolcularımıza tecr&&übelerini aktarması a&&çısından faydalı olabilir'' ifadelerini kullandı.

Y&&önetim kurulu olarak sezon sonunda hedeflerinin kadrolarını korumak olduğunu vurgulayan Şener, şunları kaydetti:

''Yapacağımız bir iki takviyeyle takımı g&&ü&&çlendireceğiz. Kadromuzdaki oyuncuların bonservis bedellerini &&ödedik. Değerli bir oyuncu yapısına sahibiz. Ligin geride kalan haftaları i&&çin g&&örev verdiğimiz, bizim &&çocuğumuz Ahmet &&Özen'e fazlasıyla g&&üveniyoruz. Hedefimiz oynayacağımız m&&üsabakaların tamamını kazanıp sezonu iyi bir yerde tamamlamak. Bunu başarabileceğimize de y&&ürekten inanıyoruz.''
BİZE ULAŞIN