Kogrede yarış var

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım 24 Mayıs’ta yapılacak kongre için düğmeye bastı, “Çalışmalara başlayabiliriz” dedi. Birleşik Fenerbahçeliler Vakfı ise dün Aziz Yıldırım’ın rakibine destek vereceğini açıkladı

Cumartesi 09.05.2009
Son Güncelleme: Cumartesi 09.05.2009
ABONE OL

Fenerbahçe’de beklenen oldu ve halen başkanlık görevini yürüten Aziz Yıldırım yeniden aday olacağını açıkladı. Yıldırım adaylığı ile ilgili beklenen açıklamayı ilk olarak yönetim kuruluna, daha sonra da kulüp çalışanlarına yaptı: Adayım... Dün Şükrü Saracoğlu Stadı’nda yapılan UEFA toplantısı sonrası yöneticileri bir araya toplayan başkan Aziz Yıldırım, ay sonu yapılacak kongrede aday olacağını söylerken, “Kongre çalışmaları için gerekli çalışmalara artık başlayabiliriz” dedi. Yıldırım kısa sürede içinde bunu kamuoyuna da duyuracaklarını ifade ederken, “Sizlerden her zamanki desteğinizi bekliyorum” diye konuştu. Daha sonra FB TV yetkilileri ve kulüp personelini de çağıran Yıldırım adaylığını onlara da ileterek, “Artık kongre sürecine girdik. Gerekli çalışmalara hemen başlayın. Ne eksik varsa, ne öneriniz varsa bize iletin hemen yerine getirelim. Her türlü öneriye açığız” ifadesini kullandı.

EKŞİOĞLU DÖNÜYOR
Öte yandan Aziz Yıldırım’ın kongrede yönetim listesinde de değişikliğe gideceği öğrenildi. Eski yöneticilerden Köksal Özbek’in yeniden yönetimde yer alması beklenirken, bir sürpriz isim daha gündeme geldi. Daha önce Aziz Yıldırım’la dargın bir şekilde yönetimden ayrılan İlhan Ekşioğlu’nun buzların erimesiyle Yıldırım’ın listesine girebileceği kulislerde konuşuluyor.

***

Fenerbahçe’nin güçlü gruplarından Birleşik Fenerbahçeliler Vakfı’nın Başkanı Aziz Yılmaz da dün Aziz Yıldırım ile aynı saatlerde artık muhalefet yapacaklarını açıkladı. Vakfın Saracoğlu Stadı’ndaki binasında toplantı yapan Yılmaz, iki gün içinde 800 kişiyi bir araya getirdiklerine dikkat çekerek, “Şu anki tek aday Şadan Kalkavan’ı destekliyoruz. Ancak başka bir aday da çıkarsa durumu gözden geçiririz” diye konuştu. Yılmaz, gönlündeki adayı açıklayacağını belirtip cebinden bir kağıt çıkardı. Daha sonra kürsünün yanında sandalyenin üzerindeki ceketi ön tarafa getiren Yılmaz, “Bir aday da ceket. Medyada, ‘Ceketini koysa kazanır’ diyorlar ya, işte o ceket bu” derken, kağıttaki yüzü siluet şeklindeki portreyi göstererek, “Bu portrede Aziz Yıldırım vardı, şimdi boş. Gönlümüzdeki adayın yeri boş, şimdi aday arıyoruz. Kongreye kadar çalışacağız. Buna Aziz Yıldırım da oturabilir. Biz, başkanımız gibi, ‘Bana karşı olan, benim düşmanımdır’ diye bakmıyoruz. O daha iyi bir liste yaparsa, destekleriz. Biz hasım değiliz, hizmet yarışı yapacağız” diye konuştu.

DESPOTİZM VAR
Fenerbahçe kulübünde despotizmin hakim olduğunu söyleyen Yılmaz, “Kulüp iyi durumda değil. Başkanın haberi olmadan kimin ne yetkisi var? Vedat Olcay ağabeyimiz, sormadan küllüğü yarım santim oynatamaz. Biz muhalefet olacağız. Ali Koç keşke aday olsa. Fenerbahçe’de herkes kongrede yarış olmasını sağlamalı” dedi.