Nobre'de umut az!

Sakatlığı nedeniyle sözleşme imzalaması ertelenen Nobre için Prof. Dr. Düren, "Bu oyuncuya yükleme yapacağız. Ağrıları olursa F.Bahçe maçında da oynamayacak" dedi

Cumartesi 09.05.2009
Son Güncelleme: Cumartesi 09.05.2009
ABONE OL
Beşiktaş'ta bel fıtığı nedeniyle uzun süredir sahalardan uzak kalan Mert Nobre'nin durumuyla ilgili olarak siyah beyazlı kulüp dün bir açıklama yaptı. Sağlık Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mete Düren, Nobre'nin Pazartesi günü çalışmalara başlayacağını belirterek, "Bu oyuncuya biraz yükleme yapacağız. Ağrıları olursa Fenerbahçe maçında oynayamayacak ve ikinci denemeyi Galatasaray maçı öncesinde gerçekleştireceğiz" dedi. Beşiktaş yönetimi de bu sakatlığın ciddi olması nedeniyle Nobre ile yaptığı sözlü anlaşmayı resmiyete dökmemişti. Prof. Dr. Mete Düren, Nobre'nin ağrılarının olması ve Fenerbahçe maçında da oynayamaması halinde 2-3 hafta yeniden yükleme yapacaklarını ifade ederek, "Bu yüklemeler sonucunda ağrıları olursa ameliyat gündeme gelebilir. Ama bu çok düşük bir ihtimal" diye konuştu. Düren, şunları söyledi:

İLK UZUN AYRILIK
"Birçok oyuncuda bu durum yaşanabiliyor. Transfer zamanından bu zamana kadar bir sorun olmadı. İlk kez Nobre böyle uzun ayrılık yaşıyor. Kendisi ağrılarıyla oynayan bir oyuncudur. Ancak Nobre oyun karakteri gereği sırtından darbeler alıyor. Son dönemde üst üste darbeler aldı ve uzun süre yerde kalacak şekilde sakatlandı. Bu nedenle oyundan çıkmak zorunda kaldı. En kısa zamanda iyileşecektir."


Ankara'ya çıkarma
Beşiktaş yönetimi, Ankara maçı için başkente çıkarma yapacak. Siyah beyazlılar Ankaraspor ile oynayacağı hayati maçı başkan ve yönetim kurulu tam kadro izleyecek. Başkan Yıldırım Demirören de dün bir dizi ziyaretlerde bulundu. Başkan, Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ve Devlet Bakanı Faruk Özak'ı ziyaret etti. Demirören, iki bakandan da İnönü Stadı projesi için destek ve yardım istedi.