Oklar Bulak'a döndü

Kore'de takım çalıştıran Şenol Güneş'in Türkiye'ye gelmek istememesi nedeniyle teknik direktör arayışlarını yurt içine çeviren Trabzonspor'da Giray Bulak'ın adı ağırlık kazandı

Cumartesi 09.05.2009
Son Güncelleme: Cumartesi 09.05.2009
ABONE OL
Ersun Yanal ile yollarını ayırdıktan sonra başlayan teknik direktör arayışlarına hızla devam eden Trabzonspor'da Giray Bulak isminin öne çıktığı öğrenildi. Başkan Sadri Şener'in ısrarla, "Takımı yerli bir teknik adama emanet edeceğim" demesine rağmen Hollandalı çalıştırıcı Louis Van Gaal ile temasa geçen ancak anlaşamayan bordo- mavililerin, listede ilk sıralarda yer alan Şenol Güneş'in de Kore'deki takımını bırakıp Türkiye'ye dönmek istememesi nedeniyle şu an Konyaspor'un başında olan Giray Bulak'a teklif götürmeye hazırlandığı öğrenildi. Sezon bitmeden yeni bir hoca ile anlaşma sağlamak isteyen bordo-mavili yöneticilerin, Bulak'ın Trabzonspor'un ağırlığını taşıyacak nitelikte bir isim olduğunu belirterek başkan Sadri Şener'e "En kısa zamanda teklif yapalım" şeklinde görüş bildirdikleri ifade edildi.

'ACELECİ DAVRANMAYALIM'
Aceleci davranmak istemeyen başkan Sadri Şener'in ise, "Önümüzde çok önemli dört hafta var. Rakiplerimizin alacağı sonuçlara göre şampiyonluk iddiamız artabilir. Bu konuları çok fazla dillendirip takımın motivasyonunu bozmak istemiyorum. Aceleci olmayalım. Kulübümüz için en doğru isimle anlaşalım" dediği öğrenildi.