Türkiye kazandı

çiftlerde yarı finale yükselen ve partneri Shedova ile birlikte "Turnuvanın sürpriz çifti" seçilen İpek Şenoğlu, "Türk tenisi için önemli bir başarı kazandım" dedi

Cumartesi 09.05.2009
Son Güncelleme: Cumartesi 09.05.2009
ABONE OL
WTA'nın en prestijli turnuvalarından biri olan Internazionali BNL d'Italia'da çiftlerde yarı finale yükselen İpek Şenoğlu, Su-Wei Hsieh (Tayvan)-Shuai Peng (Çin) ikilisine 6-4, 3- 6 ve 10-2'lik setlerle yenilerek elense de, büyük bir başarıya imza attı. Tecrübeli tenisçi çeyrek finaldeki zaferinin ardından SABAH'a konuştu.

Bu sene için hedeflerin neler?
Bu turnuvadan sonra dünya sıralamasındaki yerimin 72-76 arası olacağını düsünüyorum. Bu seneki hedefimi ilk 50 olarak belirlemistim. Önümdeki iki ay çok önemli benim için. Sene başından beri büyük turnuvalarda oynuyorum ve bu turnuva seviyesi artık en üst seviye.

Çeyrek finalde yendiğiniz takımdan Lisa Raymond, çiftlerde dünya sıralamasında üçüncü, partneri Peschke 7'nci. Maçı anlatır mısın?
Çeyrek finalden önce, ilk günkü maçımızdan bahsetmek istiyorum. Rakiplerimiz turnuvanın 6'ncı seri başlari olan, Ruano Pascual ve Zheng idi. Bu iki isim dünya tenisi için cok önemli. Pascual 36 yasinda, çok deneyimli ve şu anda dünya 5 numarası. Zheng ise Çin'in en başarılı tenisçisi. Dolayısıyla bu galibiyetler kariyerim hem de Türk tenisinin vizyonu açısından çok önemli.

Başarınız Roma'da nasıl niteleniyor?
Basında çıkanlardan bildiğim kadarıyla, bizi turnuvanın sürpriz takımı seçtiler.

Partnerin Kazak Yaroslava Shedova.. Onunla partnerlik öykünü biraz anlatır mısın?
Slava ile daha önce bir kere, Hindistan'da oynadık. Slava hem insan olarak hem de oyun olarak anlaştığım bir oyuncu ama asıl partneri Tamarine Tanasugarn. İnşallah yakın bir süreçte ben de artık kendime iyi ve sürekli bir partner bulmak istiyorum. Bunun için ilk 50'ye girmem gerek.