Pabuç pahalı!

Levent Tüzemen: Eğer Arda 3 maç ceza almasaydı Galatasaray bugün şampiyonluk yarışının içinde olurdu.

Pazar 10.05.2009 00:00
ABONE OL

Hacettepe mağlubiyetiyle büyük bir şok yaşayan Galatasaray, başka bir başkent temsilcisini yenerek moral buldu. Saha kapatma cezası nedeniyle Ankaragücü ile Kayseri Kadir Has Stadı'nda karşılaşan sarıkırmızılılar, baştan sona üstün bir oyun sergiledikleri maçta Baros'un 13. dakikada gelen penaltı golüyle 3 puana ulaştı.

LEVENT TÜZEMEN: PABUÇ PAHALI! (SABAH)

Düşünün Galatasaray Avrupa defterini kapatmış, ligde şampiyonluk yarışından kopmuş ve Digitürk'te 6 maç aynı anda yayınlanıyor. Ama Kayseri ve çevre illerdeki Galatasaraylılar evde oturmak yerine takımlarını desteklemeye koşmuşlar. Anadolu'nun en modern stadının 33 bin kişilik tribünleri dopdoluydu..

UEFA Kupası'na katılmak tehlikeye girince Galatasaraylı futbolcular hemen ciddiyete büründü. Çünkü kaybettiklerinde pabucun ne kadar pahalı olacağını biliyordu. Eğer Arda 3 maç ceza almasaydı Galatasaray bugün şampiyonluk yarışının içinde olurdu. Arda'ya önerim; sen hem lider hem de yıldız oyuncusun. Örnek de olmalısın... Arda-Lincoln-Ayhan işbirliği Galatasaray'a hücum zenginliği kazandırdı. İlk 45'te skor 4-0 olurdu. Baros'un penaltıdan attığı golden sonra skorun büyümesini Baros, Barış, Ayhan ve Arda'nın beceriksizliği engelledi. Bu dörtlü karşı karşıya gözü kapalı atacakları golleri kaçırdılar. Oyunun kontrolü hep Galatasaray'ın elindeydi. Özellikle Baros'u indiren Bouzid atıldıktan sonra hücum gücü Galatasaray'a geçti.

YAŞAR YALÇIN: AVRUPA AŞKINA (FOTOMAÇ)


Artık bu sezon Galatasaray için tek hedef kaldı. O da Avrupa kupalarına katılabilmek. Bütün sezon ne kadar aksilikler olduysa sarı-kırmızılı takımı buldu. Ne sakatlıklardan kurtulabildiler, ne de cezalardan. Üstüne bir de teknik direktör şansızlıkları yaşanınca, sonuç ortada. Aslında bu sezon ağır eleştirileri de fazla hak etmiyorlar. Yine de sen Galatasaray'sın bu duruma düşmeyeceksin, o da başka. Cezası nedeni ile Ankaragücü maçı Kayseri'de yeni yapılan güzel stat da oynandı. Benim anlamadığım rakip 10 kişi, Bülent Korkmaz hâlâ defans düşünüyor. Ya hoca yapma , korkunun sonu yok, al forvete Nonda'yı, rakip da bu kadar üstüne gelmesin. Bu takım Galatasaray. Anlayın artık, dilimizde tüy bitti. Defanstan Serkan'ı çıkarıp, Sabri'yi almakla bu iş olmaz. Neyse ki zorda olsa 3 puan geldi de Avrupa kupasına katılma şansı devam etti.

ZAFER ERTEM: YARA SARIYOR (FOTOMAÇ)

Ne derseniz, ister "İş işten geçti", isterseniz "Atı alan Üsküdar'ı geçti" deyin bazen takımınız hedeften uzaklaşsa da sıradan bir maçta bile futbol izlemek istersiniz. G.Saray cezalı maçında Kayseri'de taraflı tarafsız herkesi futbola doyurdu, önce bu gerçeği görelim. Ankaraspor beraberliği ve ardından gelen Hacettepe yenilgisi olmasa G.Saray'ın bugün itibariyle zirveye ortak olduğunu da hatırlatalım. Diyeceksiniz ki "Ninemin de bıyıkları olsa." Devrede A.Gücü'nden etkili tek pozisyon bile gözüme çarpmadı. G.Saray ikinci yarıda da istekli oyununu sürdürdü. A.Gücü 52'de Bouzid'in atılmasıyla 10 kişi kaldı. Aslında eksik kaldığı dakikalarda A.Gücü daha da dirençli çıktı. Sonunda üç puan G.Saray'ın hakkıydı, hak eden kazandı.