GS ve FB "dostluk derbisinde"

Turkcell Süper Lig'in iki ezeli rakibi Galatasaray ve Fenerbahçe, 19 Mayıs'ta ''Dostluk Derbisi''nde karşılaşacak.

Pazartesi 11.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazartesi 11.05.2009 14:32
ABONE OL
Spor-Toto Teşkilat Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Galatasaray ve Fenerbahçe'nin teşkilatın organizasyonunda maç yapacakları belirtildi.

Beşiktaş İnönü Stadı'nda yapılacak maçta, iki takımın taraftarlarına da eşit miktarda bilet ayrılacak ve eşleriyle davet edilecek.

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, maçla ilgili yaptığı açıklamada, Türk gençliği ve spor için büyük önem taşıyan 19 Mayıs'ta, sporseverlerin gönlünde taht kurmuş iki kulübün dostluk maçında bir araya gelmelerinin sevindirici olduğunu kaydetti.

Bakan Özak, ''Türk sporunda ihtiyaç duyduğumuz bu ve benzeri tablolar gençliğe örnek olacaktır. Galatasaray ve Fenerbahçe Spor Kulüpleri'ni, adlarına yakışır nitelikte bu örnek davranış vesilesiyle kutluyorum'' dedi.

Spor-Toto Teşkilat Başkanı Bekir Yunus Uçar ise ''Dostluk Derbisi''nin büyük önem taşıdığını belirterek, iki kulübünde dostluk çağrısına katılmış olmalarının Türk sporu ve futbolunun geleceğinin aydınlık olduğuna işaret ettiğine dikkati çekti.

Kazananın şimdiden Türk sporu ve futbolu olduğunu anlatan Uçar, ''Spora hizmet eden kulüplerimizin her zaman yanında ve destekçisiyiz'' değerlendirmesinde bulundu.

Öte yandan, 19 Mayıs Salı günü saat 20.00'de yapılacak maç TRT'den canlı olarak yayınlanacak. Maçın gelirleri ise iki kulübün amatör branşları ve ALS hastalığı ile mücadele edenlere destek amacıyla paylaştırılacak.

Ayrıca maç İddaa programında tek maç olarak oynanabilecek.