Aslantepe ilk parasını bastı: 23 milyon dolar

Galatasaray, ekonomik kriz sebebiyle tamamlanması geciken yeni stadından 73 locayı şimdiden sattı, 23 milyon dolar gelir sağladı

Salı 12.05.2009
Son Güncelleme: Salı 12.05.2009
ABONE OL
Galatasaray Kulübü, yeni stadı Türk Telekom Arena'nın ikinci ayak tanıtımı için Bakırköy Titanic Port Hotel'de bir toplantı düzenledi. Toplantıya başkan Andan Polat, yönetim kurulu üyeleri ve camiadan davetliler katıldı. Başkan Polat yaptığı konuşmada, Türk Telekom Arena'ya emeği geçenlere teşekkür ederek, "Bu büyük projelerde zaman zaman sıkıntılar, gecikmeler olabiliyor. Stadımızın 2010-2011 sezonunda açılacağından hiç tereddütümüz yok" dedi. Stadın pazarlanmasının, dünyadaki ekonomik krize ve futbol takımının kötü neticeler aldığı döneme denk geldiğini hatırlatan Polat, "Bu iki faktörden dolayı biraz endişeliydik. Ancak şu anda 150 locanın 73'ünün satışı yapılmış durumda" diye konuştu. Kulübün 73 locanın satışından 23 milyon dolar gelir elde ettiği öğrenildi. Çok önemli iki projleri olduğunu söyleyen Polat, "Buradan gelecek geliri bu iki projeye aktaracağız. Bunlar Galatasaray'ın bu sezonunu değil geleceğini kurtaracak projelerdir" ifadesini kullandı.

'EN ÇOK TARAFTAR BİZDE'
Bir Galatasaraylı olarak kupa dışında hiçbir sonucun kendisi için başarı olmadığını söyleyen Polat, "15 yaş üstünde yapılan kamuoyu yoklamasında Galatasaray yüzde 39.2 ile Türkiye'de en fazla taraftara sahip kulüp çıktı. Onu takip eden yüzde 34.3 ile Fenerbahçe. Elimizdeki bu potansiyeli değerlendirmeliyiz" diye konuştu.