Süper Diyar

Bank Asya 1.Lig’de ikinci olmayı garantileyen Diyarbakırspor dün son maçında Gaziantep BŞB’yi 2-0 yenip Süper Lig’e kutlamalarla uğurlandı

Salı 12.05.2009
Son Güncelleme: Salı 12.05.2009
ABONE OL
Bank Asya 1. Lig'de daha önce Süper Lig'e çıkma hakkını elde eden Diyarbakırspor dün sezonun kapanış maçında Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'u Coşkun Birdal ve Erhan Şentürk'ün golleriyle 2-0 yendi. Maçın ardından Diyarbakır Atatürk Stadı'nda havai fişek gösterisi eşliğinde yapılan kutlamalarda lig ikinciliği kupasını Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, kaptan Coşkun Birdal'a verdi. Daha sonra yeşil-kırmızılı futbolcular eşleri ve yöneticilerle birlikte kupa önünde hatıra fotoğrafları çektirdiler. Sanatçı İzzet Yıldızhan'ın seslendirdiği şarkılarla stattaki taraftarlar eğlenirken, kentte de vatandaşlar kutlamalar yaptı.

BAŞBAKAN'DAN 'HAS STAT' SÖZÜ
Törende konuşan Diyarbakırspor Başkanı Abdurrahman Yakut, maddi sıkıntılara rağmen elde ettikleri başarının sıradan olmadığını belirterek, "Karşınıza şampiyon bir takım olarak çıktığımız için Allah'a şükrediyoruz. Bu başarı, sıradan bir başarı değildir. Sezon boyunca yabancı futbolcuların önceki yıllardan kalan alacakları ve FIFA'nın aldığı kararlar konusunda büyük sıkıntılar yaşadık. Buna rağmen başardık" diye konuştu. Yakut, Başbakan Tayyip Erdoğan Kayseri'deki Kadir Has Stadı'nın aynısının Diyarbakır'a da yapılacağına dair söz verdiğini, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker'in de katkılarıyla bin 334 dekar hazine arazisinin tesis yapımı için Diyarbakırspor'a tahsis edildiğini açıkladı.