Divan Kurulu Toplantısı yapıldı

Galatasaray Spor Kulübü Mayıs Ayı Olağan Divan Genel Kurul Toplantısı, bugün Galatasaray Adası'nda yapıldı.

Çarşamba 13.05.2009 00:00
ABONE OL
Divan toplantısına, geçen ay FIBA Eurocup Şampiyonu olan Galatasaray Bayan Basketbol Takımı ile bir kez daha Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu yaşayan Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımlarına başarı beratları verilerek başlandı. Divan Kurulu toplantısında 2008 yılında kulübe 522 üye alanması konusunda tartışmalar yaşandı.

Divan Kurulu toplantısının 5. maddesi olarak yer alan Başkan Adnan Polat, üyelere Ocak-Nisan ayının değerlendirmesini yaptı. Sarı-kırmızılı yönetim olarak kulubün gayri menkulleri üzerinde açıklamalarda bulunan Polat, "Kalamışla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Mayıs ayı sonunda üyelerimizin hizmetine sunacağız. Florya Tesisleri'ndeki kapalı spor salonu inşaatı haziran ayı sonunda başlanacaktır. Riva arazi konusunda çalışmalar süürüyor. Şu anda anıtlar kurulundan geçti. Büyükşehir'in onayına sunuldu. Türk Telekom Arena konusunda finansman sorunun çözdük. Locaların satışı da hızla devam ediyor. 150 locadan 80'ini sattık. Buradan 80 milyon dolarlık bir gelir bekliyoruz. Buradan gelecek parayı Futbol A.Ş. ile Sportif A.Ş.'nin birleştirilmesinde kullanacağız. Eğer bu birleşmeden bir para kalacaksa bizim nakit akışımızı netleştirecektir. Futbol takımı iyi gitseydi daha rahat loca satabilirdik" diye konuştu.

HELVACI: "TOPLU ÜYE KAYDI YAPMADIK"


Divan Kurulu üyeleri tarafından kulübe yeni üye olması düşünülen 522 kişinin durumunun eleştirilmesi üzerine kürsüye gelen İkinci Başkan Mehmet Helvacı, hiç kimseye toplu üye kaydı yapmadıklarını açıkladı.