Ediz'e G.Saray ve F.Bahçe kancası

Galatasaray ve Fenerbahçe Kulüpleri'nin Ankaraspor'un genç savunma oyuncusu Ediz Bahtiyaroğlu'nu transfer etmek için harekete geçtiği öğrenildi.

Çarşamba 13.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 13.05.2009 13:41
ABONE OL
Gelecek sezon savunmasını takviye etmek isteyen Galatasaray ve Fenerbahçe, Ediz'in transferi için Ankaraspor ile temasa geçti.

Edu'nun sakatlığı, Lugano'nun ise sözleşmesinin bitecek olması nedeniyle Fenerbahçe ve bu sezon savunmanın göbeğinde sakatlıkardan dolayı büyük sıkıntı yaşayan Galatasaray'ın Ediz'i kadrosuna katmak istediği ifade edildi. Fenerbahçe, uzun süredir Ediz Bahtiyaroğlu'nu yakından takip ederken, Galatasaray'ın 23 yaşındaki savunma oyuncusu için teklifte bulunduğu iddia edildi.

Sarı-kırmızılı kulübün Ediz'e karşılık Ankaraspor'a Serkan Çalık ve bir miktar para önerdiği kaydedildi. Ankaraspor'un 2012 yılına kadar sözleşmesi bulunan Ediz ile ilgili kararını sezon sonunda vereceği bildirildi. Ankaraspor altyapısından yetişen 23 yaşındaki Ediz Bahtiyaroğlu, hava toplarındaki hakimiyetiyle tanınırken, son olarak Beşiktaş'a kafayla bir gol atmıştı.

Ediz'in 11 kez formasını giydiği Ümit Milli Takımı'nda da 1 golü bulunuyor.