İl Spor Güvenlik Kurulu toplandı

Antalya İl Spor Güvenlik Kurulu, hafta sonunda Antalya'da oynanacak Antalyaspor-Fenerbahçe maçında, stat içinde 120 özel güvenlik görevlisiyle, stadın belli noktalarında çevik kuvvet ekiplerinin görev almasını kararlaştırdı.

Çarşamba 13.05.2009 00:00
ABONE OL
İl Spor Güvenlik Kurulu, Vali Yardımcısı Fuat Ergün başkanlığında toplandı. Kurul, maçta stat içerisinde 120 özel güvenlik görevlisiyle, stadın bazı noktalarında yeterli sayıda çevik kuvvet ekibinin tedbir amacıyla görevlendirilmesini, stat dışında da bin polisin göreve hazır bekletilmesi kararını aldı. 5 Mayıs tarihinden önceki maçlarda, Antalya Atatürk Stadı'nda 80 özel güvenlik görevlisi bulunduruluyordu.

Kurul, aynı gün oynanacak Antalya Büyükşehir Belediyespor-Fenerbahçe Ülker basketbol maçı için de salonda 70 özel güvenlik görevlisinin görev yapmasına, salon dışında da yeteri kadar polisin bekletilmesine karar verdi.

Kurul, basketbol maçının dağılımının ardından, futbol maçı için stat kapıları açılacağı için, salondan stada kadar olan güzergahta güvenlik önlemleri alınmasını karara bağladı.

Kurul kararı uyarınca, Antalyaspor-Fenerbahçe maçını izlemek üzere İstanbul ve diğer şehirlerden kara yoluyla Antalya'ya gelecek Fenerbahçe taraftarları da maç saatine kadar Kepez mevkisinde bekletilecek ve stada polis eşliğinde gitmeleri sağlanacak.